Rohelised mõtted

07
Dec
2020

Katuseraha algatus läheb Riigikokku

ROHELISTE PETITSIOON “EI KATUSERAHA JAGAMISELE ABORDIVASTASELE LIIKUMISELE”  KOGUS POOLE PÄEVAGA  VAJALIKUD 1000 ALLKIRJA

Roheliste algatatud petitsioon “ei katuseraha jagamisele abordivastasele liikumisele” on kogunud esimese päevaga vajalikud 1000 allkirja, et petitsioon Riigikogule saata. Petitsioon mõistab hukka 171 000 euro jagamise abordivastasele liikumisele MTÜ Elu Marss.

“Abort ei ole mitte ühegi naise jaoks rasestumisvastane vahend, vaid emotsionaalselt väga raske otsus,” kommenteeris roheliste ase-esinaine Johanna-Maria Tõugu. “Otsustamine oma keha üle on inimõigus ning maksumaksja raha jagamine abordivastasele liikumisele ei tohiks olla 21. Sajandi Eestis vastuvõetav.”

“Väga hea meel on näha, et vajalik hulk allkirju niivõrd kiiresti täis tuli, see näitab, et tegu on väga paljude jaoks olulise teemaga,” lisas roheliste Esimees Kaspar Kurve. “Riigieelarve kolmas lugemine toimub kolmapäeval 09.12, meie eesmärk on kolmapäeva hommikuks koguda petitsioonile tuhandeid allkirju, et saata Riigikogule tugev ühiskondlik sõnum,”

Petitsioon “ei katuserahale abordivastasele liikumisele” on loetav ning allkirjastatav www.rahvalgatus.ee portaalis.

Samal teemal: Joonas Laksi repliik: taome katuserahad kaasavaks eelarveks

Eelnõu tekst täies mahus:

Eestimaa Rohelised ja allakirjutanud seisavad vastu valitsuse plaanile jagada 171 000 eurot riigieelarvest nn katuseraha abordivastasele ühingule MTÜ Elu Marss. Oleme seisukohal, et maksumaksja raha kulutamine taolistele ideoloogiliselt laetud populistlikele liikumistele on vastutustundetu ning ühiskondliku arengu seisukohalt ohtlik ja tagurlik samm. Elude kaitsmise sildi alla tegeletakse naiste kiusamise ja niigi valusate elusituatsioonide veelgi raskemaks muutmisega. Eesti riik ei tohi mingil juhul toetada algatusi, mis on vastuolus inimõigustega ning EV põhiseadusega (§26). Teeme ettepaneku suunata see raha hoopis seksuaalhariduse programmidesse.

Selgitus:

Abort ei ole kellegi jaoks rasedusvastane vahend, vaid väga keeruline personaalne otsus, mille üle ei peaks otsustama riik, vaid iga indiviid ise – õigus oma keha eest ise otsustada on inimõigus. Eesti liigub tänu senistele seksuaalharidusprogrammidele õiges suunas: kui aastal 1992 tehti 25803 aborti, siis 2018 juba vaid 3741. Erinevate riikide kogemused näitavad, et abortide keelustamine toob kaasa nn aborditurismi ning meditsiiniliselt ohtlikud “põrandaalused” abordid, mis seavad ohtu naiste tervise. Abortide vähendamise saavutamiseks on kõige efektiivsem viis suunata raha seksuaalharidusse.

Lisainfo:

Züleyxa Izmailova
zuzuizmailova@gmail.com
58135933

Johanna-Maria Tõugu
jmtougu@gmail.com
5083887

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »