Maailmavaade

Rohelised on ainus erakond Eestis, mille põhieesmärk on jätkusuutliku eluviisi ja majandamise edendamine. Rohelised seisavad selle eest, et Eestist saaks riik, mille edukust ei mõõdeta SKP protsentides, vaid inimeste tervises ja õnnetundes. Õnnelikud inimesed rohelises Eestis!

Eestimaa Roheliste juubelikõne erakonna 10. sünnipäeval 25.11.2016

Käes on 21. sajand. Käes on aeg, mil meie ees on täiesti uued majanduslikud, sotsiaalsed, poliitilised ja keskkonnaalased väljakutsed. Nende lahendamiseks iganenud 20. sajandi põhimõtted ning taktika enam ei tööta. Praeguse arengusuuna jätkudes on 2/3 meie planeedi vabalt elavatest selgroogsetest aastaks 2020 kadunud…

Liik, mis aga vägisi keeldub kadumast, on dinosaurused.

  • Dinosaurused, kes roomavad endiselt sihitult Eesti poliitikamaastikul ringi.
  • Dinosaurused, kes peaksid kuuluma muuseumitesse, mitte aga Toompeale.
  • Dinosaurused, kellele meeldib rääkida mingist ebamäärasest innovatiivsusest, kuid kelle otsused lähtuvad põhimõttest “keegi kuskil kunagi tegi ka ju nii”.
  • Dinosaurused, kes ei oska, ei taha ega suuda reaalseid probleeme identifitseerida, vaid kirjutavad selle asemel mittemidagiütlevaid manifeste, mis oma olemuselt heal juhul keskaega kuuluvad.
  • Dinosaurused, kes vaatamata sellele, et nad on inimesed oma otsustusvõimetusega poliitikast võõrandada suutnud, valitakse ikka ja jälle tagasi, sest Eestis on seniajani puudunud tõsiseltvõetav alternatiiv.

Õnneks on alternatiiv saabunud, selle nimi on Eestimaa Rohelised.

Rohelised ei ole, ega kavatsegi olla tüüpiline Eesti erakond, mitte kellelegi pole järjekordset tavapärast erakonda vaja.

Eesti väärib muutuseid, aga mitte ainult- Eesti vajab muutuseid! Muutuseid, mis kasutavad ära seda, mida 21. sajandil meile pakkuda on. Muutuseid, mis peavad toimuma kohe, sest kui veel oodata, ei lenda Eesti kohal varsti enam mitte ühtegi suitsupääsukest, kui tahes innovatiivsed nad ka poleks. Kohe, sest aeg vabanduste otsimiseks on ümber saanud, käes on aeg lahendusteks. Rohelistel on lahendused ja aeg nende ellu viimiseks on küps.

21. sajandi riigivalitsemise võtmesõnaks on otsedemokraatia. Riik on mõeldud kodanike heaolu tagamiseks, mitte vastupidi. 21. sajandi Eestis peab kodanikel olema võimalus poliitikas kaasa rääkida kogu aeg, see tähendab ka valmistevahelisel ajal. Kodanikel peab olema õigus algatada siduvaid vastu-, poolt ja nõuandvaid rahvahääletusi, et mõjutada riigikogu ning valla- ja linnavolikogude otsuseid. Erinevalt teistest erakondadest, ei karda Rohelised rahva arvamust, vastupidi, Rohelised julgustavad inimesi aktiivselt poliitikas osalema, sest ainult niimoodi on Eesti tõepoolest oma kodanike nägu. Ja eestlase nägu on ilus, seda ei ole vaja ega tohigi häbeneda.

21. sajandi keskkonna ning energeetika võtmesõnaks on… sõbrad, võtmesõnaks on otse loomulikult roheline. Demokraatlikus riigis on kompromissid mingites küsimustes arusaadavad ning isegi tervitatavad, aga on mingid aspektid, kus kompromisse teha lihtsalt ei ole enam võimalik. Inimesed on keskkonna osa, keskkond aga on elu, kõigi, kaasa arvatud meie elu. Tänapäeval on meil kõik võimalused olemas, et elada jätkusuutlikult ning harmoonias meid ümbritsevaga, nende võimaluste kasutamata jätmine pole mitte ainult äärmiselt rumal ning vastutustundetu, vaid lausa kuritegelik. Kuritegelik meid ümbritsevale keskkonnale ning kuritegelik ka meie tulevaste põlvede suhtes.

Aitab vabandustest, nendest ei ole enam kasu, kasu saab tuua vaid läbimõeldud Roheline strateegia, mida suudab ellu viia ainult üks Eestimaa erakond – Eestimaa Rohelised.

21. sajandi sotsiaalse kaitse võtmesõnaks on universaalsissetulek. Universaalsissetulek on revolutsioon, mille eelduseks on praeguse mittejätkusuutliku, ebapraktilise ning kergesti manipuleeritava sotsiaalkaitsesüsteemi täielik lammutamine ning selle asendamine riigipoolse igakuise tingimusteta rahamaksega igale kodanikule. Universaalsissetulek on tõeline vabadus, mis garanteerib selle, et mitte ükski eestimaalane, mitte üheski Eestimaa nurgas, sõltumata asjaoludest, ei peaks mitte kunagi enam allpool vaesuspiiri elama. Tehnoloogiline areng on õige pea jõudmas punkti, kus suur hulk praeguseid töökohti muutub inimtööjõu seisukohast ebavajalikuks, see ei ole mingi ulme, see on fakt, mis tuleb meie kõigi heaolu eesmärgil ära kasutada. Ainus, mida võib ulmeks pidada on see, et ükski Eesti erakond pole universaalsissetulekust siiamaani rääkinud, samas kui viimase pilootprogrammid on käivitunud nii üle lahe Soomes kui ka mitmel pool mujal maailmas. 21. sajandi erakond peab oskama kaks käiku ette mõelda, dinosaurused seda paraku ei suuda ega oska.

21. sajandi eestlast kirjeldavaks võtmesõnaks on vabadus. Vabadus teha seda, mida tõesti teha tahetakse, vabadus olla see, kes tõesti ollakse. Inimeste diskrimineerimine nende seksuaalsuse, soo, rahvuse jmt põhjal ei kuulu 21. sajandisse. On piinlik, et nii iseenesestmõistetavatest asjadest on tänapäeva Eestis endiselt vaja rääkida. Nii kaua, kuni indiviid ei tekita oma tegevusega kahju olevikule ega tulevikule, pole mitte kellelgi õigust teisele öelda, mis on õige või vale, mitte kellelgi pole õigust teisele öelda, kuidas elama peaks. Me kõik oleme erinevad, selles peitubki võlu, see teebki meid ilusaks, see teebki meid tugevaks. Kõik inimesed, nii enamuse kui ka vähemuse esindajad, peavad Eestis ennast võrdsetena ning täieõiguslike ühiskonnaliikmetena tundma.

Käes on aeg iganenud poliitika koos seda ajavate dinosaurustega puhkusele saata.

Käes on aeg meil, inimestel, inimlikult riiki valitsema hakata.

21. sajandi poliitiline tee ei vii ei vasakule ega paremale, 21 sajandi poliitiline tee saab viia ainult edasi.

ROHELISED ON VALMIS, TULE KOOS MEIEGA!

Kaspar Kurve

Eestimaa Rohelised juhatuse liige

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »