Kõigi perede manifest

Iga pere on väärtus

Meil kõigil on üks pere ja rohkem – see mis tulnud sünnihetkel, see mis enda loodud ja see mis kujunenud eluga. Me kõik oleme osa väikesest ja veel mõnest suuremast perest.

Pere on rohkem kui majanduslik liit. Pere – see on tugisüsteem, juured, väärtused, kindlus, armastus. Iga pere täiendab ühiskonda millegi unikaalsega ja see teeb meid kõiki ja meie riigi tugevaks.

Tugevas riigis on kõigile tagatud võrdsed õigused.

Igal perel on õigus õiguslikule kaitsele, sest Eesti Põhiseaduse § 12 kohaselt on kõik seaduse ees võrdsed ja kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Iga Eesti inimene peab tundma, et tema pere on selles riigis väärtus, mida hoitakse ja hinnatakse. Perede kujunemised ja nende vormid on erinevaid, kuid nad kõik on võrdsed ja olulised. Pere aluseks on armastus ja austus pere liikmete vastu ja soov oma elu koos veeta ja üksteist toetada.

Tundkem uhkust oma pere üle ja toetagem teisi peresid, sest nii saavad tugevamaks ka meie enda omad.

Kutsume kõiki eestimaalasi lähtuma järgmistest põhimõtetest:

  • Eesti Vabariik on hooliv riik, kelle jaoks on oluline iga inimese õnn.
  • Iga pere on ainulaadne ja oluline.
  • Kõik pered peavad olema seaduse ees võrdsed.
  • Kõigil on õigus abielule ja perena tunnistamisele, hoolimata nende seksuaalsest orientatsioonist ja soolisest identiteedist, rahvusest, rassist, nahavärvusest, soost, keelest, päritolust, usutunnistusest, poliitilistest või muudest veendumustest.

Eesti! Sinu vabaduse aluseks on ühtehoidmine, armastus ja soov olla õiglane iga Eesti inimese suhtes. Õitse ja kasva ning paku oma inimestele õnne rõõmu.

Nagu ühele suurele perele kohane!

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »