Rohelised mõtted

24
Feb
2020

Rohelised andsid Riigikogule üle 3118 inimese allkirjad, kes mahetoidu käibemaksu alandamist nõuavad

“Rohelised ja allakirjutanud loodavad, et juba järgmisel Eesti Vabariigi aastapäeval saab palju rohkem inimesi endale kodumaist ja tervislikku mahetoitu lubada, ” ütles Roheliste juht Zuzu Izmailova.

“Otsus mahetoidu käibemaksu alandamise kohta 9 protsendini tuleks teha kiiresti, et põllumehed saaksid plaane tehes sellega juba lähiajal arvestada. Me oleme Läti ja teiste maade kogemusi arvestades veendunud, et nii Eest riigil kui Eesti põllumeestel, loomakasvatajatel ja tarbijatel on mahetoodangu lisandumisest vaid võita. Eestimaist mahetoitu jätkub nii Eesti varustamiseks kui ekspordikski, “ on Roheliste volikogu juht Aleksander Laane veendunud.

 Nõudlus mahetoidu järele kasvab ja sellest saab üha olulisem  majandusharu kogu maailmas. Roheliste jaoks on oluline Eesti põllumehi toetada, et Eesti tootjad sellest kasvust osa saaks. Meil on selleks kõik eeldused olemas. Veelgi olulisem on aga see, et mahetoit on kasulik nii inimese tervisele kui ka inimese eluks hädavajalikule keskkonnale – puhtale veele, mullale ja õhule.

On selge, et üleminek mahetoidu tootmisele vajab ühist tööd paljude osapoolte vahel ja tehnoloogia muutust. Lisaks eelnevale aitab üleminek mahedamale ja mahetootmisele täita ka kliimaeesmärke, sest see suurendab elurikkust, seob olulisel määral süsinikku ja vett mulda ning vajab vähem mineraalväetisi.

Algatuse täistekst nii eest kui vene keeles ja võimalus ennast menetluskäigu jälgijaks registreerida: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/a8d79371-707b-4a90-b797-d2a8a9af11a5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »