Rohelised mõtted

02
Jan
2019

Roheliste esinaine andis teada oma kavatsusest esitada erakonna juhatusele ettepanek seada teda 2019 Riigikogu valimistel peaministrikandidaadiks

Teadanne 29. detsember 2018.

Head sõbrad, liitlased ja toetajad, kes mind rohelise aktivistina hea sõnaga tervitanud olete ja pöialt hoiate!

Aitäh, iga sooja sõna ja südamliku tervituse eest, mille läkitanud olete. Ma ei jõua kõigile isiklikult vastata, kuid kinnitan, et olen teie heatahte soovid tänutundega vastu võtnud.

Tee mida mööda olen kõndima hakanud, pole minu ega lähedaste jaoks lihtne väljakutse. Kuid kui keegi küsib, ei kahtle ma hetkegi, et olen õigel teel. Sest me ei saa käed rüpes oodata, et keegi teine hakkaks meie laste elamisväärse tuleviku nimel tegutsema. See oleks tühi lootus. 
Tänan teid, et olete olemas ja annate endast märku. See mõjub alati julgustavalt ja annab head lisaenergiat, mida selles katsumuses kunagi liiga palju pole. 

Tänan ka kõiki teid, kes lisaks sõnalisele toetusele on otsustanud koos minuga reaalsesse lahingusse minna, et juba paari kuu pärast viia roheline mõtteviis tasakaalustavaks jõuks järgmise parlamendi koosseisu. 
Tänan kõiki vabatahtlikke, kes te oma oskuste ja teadmistega parema tuleviku nimel pingutate.

Suur aitäh teile, kes te olete vaprad ja toetate rohelisi meie riigikogu nimekirjas kandidaatidena. Tean, et mõnele tuli see otsus kergelt, kuid mitmed teist pidid eneses teatud tõkked ületama, enne kui veendumus sammu vajalikkusest kindlust leidis. 

Tänan ka teid, kes te toetate meid rahaliselt ja aitate meil riigieelarvest elatuvate parlamendierakondadega rinda pista ja mõistate, et poliitilise olukorra muutmiseks on igakülgne abi rohkem kui teretulnud ja lausa hädavajalik. Sest jällegi, ükski pikalt võimul olnud erakondadest pole oluliste muutuste juhtimisest sisuliselt huvitatud ja meid on vaja parlamenti rohelisteks valvuriteks, kes algatavad ja aitavad ellu viia neid jätkusuutlikke samme, mis aitavad kindlustada tulevikku, kus järeltulevate põlvkondade elukvaliteet ei peaks meie tänaste otsuste või tegemata jätmiste tõttu liigselt palju kannatama. 

Loomulikult tänan ma tuhandet rohelist liitlast, kes te raskustele vaatamata ühiste eesmärkide nimel jätkuvalt tegutsete ja ka teid, kes te alles hiljuti meiega liitunud olete, sest teie toote meile seda värskust ja reipust, mida iga liikumine edasiarenemiseks vajab. 

Koos tänusõnadega annan teada oma otsusest, mille üle olen aasta jagu mõelda saanud. Otsus ei tulnud lihtsalt, sest tähendab kõike muud kui rahulikku elu. Aga tänu inimeste innustusele, kellega on õnn koostööd teha, see mõte mu enda jaoks nüüd küpseks sai. Nimelt olen otsustanud esitada ennast erakonna juhatusele Eestimaa Roheliste peaministri kandidaadiks tulevastel riigikogu valimistel. 

4 aastat tagasi, kui jälgisin riigikogu valimistulemusi ja Rohelised 0,9%-ga riigikogust välja jäid otsustasin rohelistega liituda ja rohelise mõtteviisi edendamise nimel võitlusse minna. Tol hetkel ei osanud ma ettegi kujutada milline pingeline retk meil ees seisab, rääkimata sellest, et minust võiks saada erakonna juht või Tallinna abilinnapea. 

Aga õnneks on mu lapsed mind jälle unistama õpetanud ning tean, et vajalikud muutused algavad suurtest unistustest. 

Tänan, et olete minuga, koos on palju julgem!

Pildil mina ja roheliste juhatuse liige Timur Sagitov 

Vaata ka kampaanialehte www.rohelised.ee

1 Response

  1. taimi Parve

    Jõudu tööle, Eestimaa rohelised!
    Toetan teie erakonda moraalselt. Toetan teie protesti keskkonnainspektsiooni liitmist maaametiga – juba sõltumatu riikliku keskkonnainspektsiooni viimine EV Keskkonnaministeeriumi osaks on olnud vale: ise teeb, ise kontrollib? – Kuulun kategooriasse “tädi Maali” (ak. A. Raukas, VT) siis ei saa teha roheliste heaks meediatoetust. Valdan fakti-infot L-Virumaa, eriti Pandivere kohta ka demökoloogia andmed (imikusuremus, puudega lapsed, eluaastad jne) Kontakt tel. 5544520. E-post t

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »
%d bloggers like this: