Rohelised mõtted

09
Sep
2020

Nõuame Valgevene Roheliste juhi Iryna Sukhiy ja teiste poliitvangide kohest vabastamist!

Pressiteade
09.09.2020
Eestimaa Rohelised

Valgevene Roheliste endist juhti Irina Sukhiyt süüdistatakse Minskis toimunud rahumeelsel protestimiitingul osalemise eest. Samas väidavad tunnistajad, et ta ei saanud massiaktsioonis osaleda, kuna hooldas samal ajal oma 93 aastast ema, kes elab väljaspool Minskit. 

Roheliste juht Izmailova: “Isegi kui ta oleks massimeeleevaldusest osa võtnud, poleks tema arreteerimine mitte kuidagi põhjendatud. Rahumeelsete meeleavaldajate arreteerimine, piinamine, peksmine ja tapmine ei aita kaasa Valgevene demokraatiakriisi lahenemisele ja olukorra stabiliseerimisele. Oma poliitiliste vaadete ja tõekspidamiste rahumeelne väljendamine kuulub universaalsete inimõiguste hulka, mida Valgevene mis tahes taustaga poliitiline võim on kohustatud austama ÜRO riikidevahelisest kodaniku- ja poliitiliste õiguste konventsioonilepingust ICCPR lähtudes.” 

Aleksander Laane: “Rahumeelsete meeleavaldajate arreteerimised on kuriteod mitmes mõttes. Esiteks teeb seda legitiimsuse kaotanud diktaator ja teiseks ei ole arreteerimisteks ning piinamisteks alust isegi riigi seaduste järgi. Kõigile, kes aitavad kaasa ebalegitiimse reziimi kuritegudele kodanike vastu, tuleb EL poolt kehtestada sanktsioonid.”

Pühapäeval, 6. septembril Iryna Sukhiy, Valgevene roheliste liige ja endine juht, vahistati süüdistatuna loata massimeeleavaldusel Minskis. Tunnstajate sõnul ei viibinud Iryna sel ajal Minskis. Iryna on oma 93-e aastase ema peamine hooldaja. Valgevenes ei saa peamist hooldajat vahistada haldusõiguserikkumiste eest.

Iryna Sukhiy kohest vabastamist nõudsid 7. septembril ka Euroopa Roheliste erakonna juhid Evelyne Huytebroeck ja Thomas Waitz.

Lisainfo: press@rohelised-ee.vserver.zonevs.eu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »