Rohelised mõtted

26
Feb
2022

Euroopa Roheliste Komitee avaldus: Euroopa Rohelised seisavad koos Ukrainaga

Euroopa Roheliste perekond mõistab teravalt hukka president Putini sõja Ukraina vastu. Venemaa täiemahuline sissetung kujutab endast otsest rünnakut Ukraina suveräänsuse vastu ja on rahvusvahelise õiguse räige rikkumine.

See ei ole mitte ainult rünnak Ukraina territoriaalse terviklikkuse vastu, vaid ka jõhker rünnak õigusriigi, demokraatia ja rahu vastu Euroopas – nende aluste vastu, millele Euroopa Liit pärast Teist maailmasõda rajati.

Me tervitame ELi ja tema liitlaste kehtestatud sanktsioone. Euroopa peab jääma ühtseks ja laiendama oma sanktsioone koordineeritud jõupingutuste raames.

Samuti tervitame Saksamaa valitsuse otsustavat tegevust Nord Stream 2 gaasiprojekti külmutamiseks ning Saksamaa Roheliste (Bündnis 90/Die Grünen) olulist rolli selles otsuses. Kriis näitab strateegilist vajadust olla energeetiliselt sõltumatu fossiilsetest kütustest. Energiapoliitika on julgeolekuküsimus.

Ukraina suveräänsuse austamine eeldab Ukraina õiguse austamist vabalt valida oma liitlassuhteid. Ukrainal on õigus vabadusele ja demokraatiale ning me peame tegutsema kiiresti, et neid õigusi kaitsta.

Seepärast kutsume üles:

 • EL ja kõik selle liikmesriigid peavad kiiresti suurendama ja rakendama täiendavaid sanktsioone.
 • Venemaa pankade väljaarvamine rahvusvahelisest SWIFT-pangandusvõrgustikust.
 • peatada võimalikult kiiresti gaasi, nafta ja mineraalide import Venemaalt.
 • Kõik endised ELi ja liikmesriikide valitsuste esindajad peavad loobuma oma ametitest Venemaa ettevõtetes.
 • kõigi nende Venemaa ametnike varade konfiskeerimine, kes vastutavad selle sissetungi toetamise eest ja kõigi Putini varade külmutamine
 • Ukraina pagulaste laiendatud toetamine, sealhulgas varjupaikade ja meditsiinilise abi ning informatsiooni pakkumine. Samuti humanitaarkoridoride loomine.
 • jätkuvad diplomaatilised jõupingutused rahumeelse lahenduse leidmiseks.
 • Kiirendada energia üleminekut, et asendada Euroopa imporditud gaasi- ja naftasõltuvus, et suurendada meie energiasõltumatust ja -julgeolekut
 • Suurem rahaline toetus (mis ei piirdu laenude ja krediidigarantiidega) Ukrainale
 • rahaline abi liikmesriikidele, et aidata toime tulla kehtestatud sanktsioonide majanduslike tagajärgedega.
 • ELi küberturvalisuse võimekuse suurendamine ja jõulisem ELi strateegia laiaulatusliku desinformatsioonikampaania vastu võitlemiseks.

Euroopa Roheliste Partei seisab kindlalt Ukraina kõrval ja väljendab oma solidaarsust selle rahvale. Me osaleme kogu Euroopas toimuvatel kogunemistel, kus nõutakse rahu ja Venemaa agressiooni lõpetamist, et näidata oma toetust Ukrainale. Me julgustame kõiki Euroopa kodanikke meiega ühinema.
Euroopa Rohelise Partei komitee

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »