Rohelised mõtted

12
Feb
2021

Aleksander justiitsministrile: Inimõiguste rikkumist ei tohi vaikides pealt vaadata

Eestimaa Rohelised esimees ja volikogu esimees esitasid justiitsministeeriumile ja justiitsministrile Maris Laurile teabenõude seoses Aleksei Navalnõile esitatud valesüüdistustega Prantsuse ettevõtte Yves Rocher poolt.

Eesimaa Rohelised volikogu esimees Aleksander Laane: “Rahateenimine ei saa olla inimõigustest kõrgemal. Eesti Vabariik ei tohi rahulikult pealt vaadata, kuidas üks siin tegutsev ettevõte eirab Euroopa Inimõiguste kohtu otsust ja osaleb poliitilistes repressioonides Venemaal. Selle ettevõtte juhtkonnale poleks ülejõukäiv avalikult ja selgelt öelda, et nad on aastaid kõiki petnud, kuid et nüüd on sellel lõpp – et nad tunnistavad Euroopa Inimõiguste Kohtu otsust ja paluvad lõpetada Aleksei Navalnõi ja teiste poliitvangide vastased repressioonid. Jutt on muidugi Yves Roche algatatud ja alusetuks osutunud kohtuasjast Aleksei ja Oleg Navalnõi vastu. Me pole küll nii naiivsed, et see ettevõte vabatahtlikult midagigi ette võtab kahju heastamiseks, mida nad on teinud, sest nende praeguses positsioonis pole sellest märkigi. Just seepärast pöördumegi justiitsministeeriumi poole, et Eesti Vabariik kujundaks seisukoha inimõigusi rikkuvate ettevõtete suhtes.

Teabenõue on allpool.

Austatud justiitsminister Maris Lauri

Justiitsministeerium

Teabenõue  

Üheks Aleksei Navalnõi tagakiusamise õiguslikuks aluseks on Prantsusmaa ettevõtte Yves Rocher valesüüdistus.

Seoses sellega palume Justiitsministeeriumi seisukohta, kas ja kuidas peaks ettevõtte Yves Rocher suhtes rakendama sanktsioone nii Eestis kui ka planeeritavate Euroopa Liidu sanktsioonide valguses, kuna just selle ettevõtte valesüüdistuse algatusel ja osalusel toimuvad juba aastaid räiged inimõiguste rikkumised Venemaal. 

Palume justiitsministeeriumi seisukohta, kuidas on reguleeritud (sh karistatav) Euroopa Liidus sh Eestis ühingute võimalik koostöö välisriikide jõustruktuuridega poliitikutele süüdistuste fabritseerimisel nii Euroopa Liidu territooriumil kui ka väljaspool Euroopa Liitu.

Kurikuulusat Yves Roche tütarfirma algatatud ja Yves Roche juhtkonna poolt heakskiidetud kohtuasja kasutatakse Aleksei ja Oleg Navalnõi ning nende perekondade poliitiliseks represseerimiseks. Ülevaate seotud kohtuasjadest võib vene keeles leida siit: http://inx.lv/cgOx 

Kohtuasjas on Euroopa Inimõiguste Kohus teinud teatavasti ka otsuse, mis ütleb selgelt, et Venemaa Föderatsiooni kohtute otsused on alusetud ja tühised ning on kohustanud Venemaa Föderatsiooni maksma ka kompensatsiooni, mille Venemaa on välja maksnud.

Kuid vaatamata Euroopa Inimõiguste Kohtu otsusele on Aleksei Navalnõi taas sama kohtuasja kasutades vangistatud. Ettevõte Yves Rocher näitab aga üles täielikku põlgust inimõiguste austamise vastu ning ei soovi võtta mingit vastutust inimõiguste rikkumise jätkumise suhtes Venemaal, mida tehakse nende nime kasutades ning valetab otseselt ja avalikult, et nende algatatud kohtuasi on tavaline ettevõtte huvide kaitse.

Enamgi veel – ettevõte avaldab oma kodulehel ( http://inx.lv/cgXW ) küll Venemaa Föderatsiooni erinevate kohtuastmete õigustühiste otsuste loendi, kuid ei maini poole sõnagagi Euroopa Inimõiguste Kohtu otsust.

Kaspar Kurve
Erakond Eestimaa Rohelised esimees

Aleksander Laane
Erakond Eestimaa Rohelised volikogu esimees

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »