Rohelised mõtted

27
May
2019

Roheline laine Eestisse (veel) ei jõudnud, kolm kandidaati kordasid märtsi RK-tulemust

Eestimaa Rohelised osalesid seekordsetel Euroopa Parlamendi valimistel kolme kandidaadiga, suutes korrata oma paar kuud tagasi Riigikogu valimistel saavutatud toetusprotsenti, milleks oli 1,8. See annab alust arvata, et erakonna üldine toetus ei ole langenud, aga kahjuks ka mitte eriliselt tõusnud – Euroopat tabanud roheline laine, kus paljudes maades kogusid Roheliste fraktsiooni erakonnad teisi või kolmandaid kohti, ei ole veel Eestit tabanud. Erakonna aseesimees Marko Kaasik:

Nagu paljud muud nähtused, tuleb ka kauaoodatud ja vajalik muutus tõenäoliselt teatud viitega. On selge, et rohelaine ei tule iseenesest ning tööd selle nimel, et meie kõigi laudadel oleks puhas, mürgivaba toit, et läheksime kiiremini üle fossiilenergialt taastuvale, et vaesus ja sotsiaalne ebavõrdsus väheneks, on vaja rohelistel veel palju tööd ära teha ning aeg hakkab selleks otsa saama. Kliimakriisi lahendamiseks on teadlased andnud aega kuni 12 aastat, et jääda 1,5 kraadi stsenaariumi piiresse, kiire liikide väljasuremise probleem on pakilisem kui kunagi varem ning paljud muud teemad, millest peavooluparteid on senimaani oma propagandamasinate abil püüdnud kõrvale hiilida. Nüüdsest on kliima- ja keskkonnaküsimuste vältimine tänu Euroopa Parlamendis kasvanud Roheliste fraktsioonile muutunud raskemaks.

Koostöö Euroopa Rohelise fraktsiooni ja meie erakonna vahel on tähtis, et Eesti ei jääks Euroopa järelsörkijaks vaid võtaks kliimakriisi lahendamisel ja säilenõtkuse tagamisel eestkõneleja rolli nii, nagu Euroopa on selle rolli võtnud kogu maailma mastaabis. Me oleme väike ja paindlik riik ning säilenõtkus ja ökoinnovatsioon võiks olla Eesti järgmine Nokia! Me oleme selleks valmis!

Liitu sinagi juba täna ja aita tuua rohepööre ka Eestisse!

Allpool meie kliimakangelased, kes kolmekesi suutsid koguda sama hulga hääli, mille kogusid 125 Riigikogu kandidaati vaid kaks kuud tagasi:

Evelin Ilves, kandidaat nr 110
Peep Mardiste, kandidaat nr 111
Züleyxa Izmailova, kandidaat nr 112
SUUR TÄNU KÕIGILE 5822 MEIE POOLT HÄÄLE ANDNUD INIMESELE!
TEIE OLETE TEGELIKUD KLIIMAKANGELASED!
Euroopa Parlamendi kandidaadid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »