Rohelised mõtted

24
Jan
2019

Rohelised suhtuvad videomängutööstusesse ja e-sporti eluterve uudishimuga.

Eestimaa Rohelised poole pöördus Andri portaalist http://www.level1.ee

Lähenevate valimiste valguses sooviksin uurida, milline on Roheliste suhtumine järjest populaarsemaks muutuvasse e-sporti ning nüüdseks ülemaaimselt filmi ja muusikatööstuse kogukäibest möödunud mängutööstusesse?

Vastused koostas erakonna volikogu koos Raul Steinbergi ja Oskar-Aleksander Lesmentiga (Kesklinn, Lasnamäe, Pirita kandidaadiga nr 374).

Rohelised suhtuvad videomängutööstusesse ja e-sporti eluterve uudishimuga.

Mängutööstuse võidukäiku ei saa vaadata kuidagi eraldiseisvalt interneti omast, mille roll meie elus aina kasvab. Arvutimängud on uus kultuuriline ilming, mida tarbib järjest rohkem inimesi. Ainuke murekoht meile, on inimeste vähesem viibimine looduses. Soosime selliseid netiväliseid tegevusi, mis samasugust koostöönaudingut pakuvad – see on meile tähtis. Ka parimad e-sportlased peavad hoolitsema oma füüsilise vormi eest, et püsida tipus virtuaalreaalsuses. Oleks tore, kui mängutööstus toodaks näiteks liitreaalsusmänge, mis tooksid inimesed nelja seina vahelt välja ning viiks neid rohkem loodusesse. Sellel võiks olla ka õpetlik ja hariv külg. Samuti, leiame, et internet ja sealhulgas mängud ja mängutööstus on ennast võrdlemisi hästi ise korras ja puhtana hoidnud ning seetõttu ei vaja oma arengus kunstlikke sekkumisi. Peamine, et inimesed tegutseksid ise vastutustundega.

Videomängude kaudu õpitakse tegema omavahelist koostööd ning see pakub inimestele naudingut. See on täpselt samasugune võistlus, nagu näiteks males või Catanis. Vahva on omadele kaasa elada, meie e-sportlased hoiavad lippu kõrgel! Veel vahvam on ise teinekord nendega kokku sattuda ja ühise eesmärgi nimel koostööd teha. Peab nentima, et siit oleks tegelikult nii mõndagi argiellu üle kanda.

Ehk tuleks kaaluda kohaliku videomängutööstuse suuremat toetamist, nagu on tehtud mõningates teistes riikides. Esimese näitena meenub Poola, kus valitsus rahastas kohalikku mängustuudiot CD Projekt RED, mille üle 130 miljoni eurone käive aastal 2016 arvatavasti saadud maksude näol end ka riiklikult ära tasus. Ka Eestist on mitmeid mänge tulnud, kuid seni pole neid maailmaareenil väga suur edu saatnud. Siiski võiksime uhked olla mängude üle, mis oleks Eesti arendajate poolt hinge ja südamega tehtud ning usume, et siin on samuti see potentsiaal olemas. Eesti tegijatele kaasaelamine on alati meeldiv ja vahva! Elame kaasa nii Eesti arendajatele kui Eesti e-sportlastele!

Hea töö, hoiate Eesti lippu kõrgel!

Erakond Eestimaa Rohelised nimel,
Raul Kübarsepp ja Oskar Aleksander Lesment

Vastuste kokkuvõte avaldati ka siin: https://level1.ee/2019/02/kuidas-suhtuvad-eesti-erakonnad-videomangudesse-mangutoostusesse-ja-e-sporti/

Oskar-Aleksander Lesment (Kesklinn, Lasnamäe, Pirita kandidaadiga nr 374)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »