Rohelised mõtted

28
Feb
2019

PRESSITEADE: Rohelised taunivad valeväidetega valijate eksitamist

PRESSITEADE
28.02.2019

Erakond Eestimaa Rohelised taunib valija eksitamist valeväidetega valimissüsteemi kohta, palub seisukohta valimiste valvuritelt.

Taunime erakondade ja ajakirjandusväljaannete katseid mõjutada valimistulemust valimisteenistuse poolt korduvalt ümber lükatud vale faktiväite levitamisega, mille kohaselt künnise alla jääva nimekirja hääl läheb valimiste võitjatele. Iseäranis on vastuvõetamatu selle esitamine põhitõena valimissüsteemi kohta valijale meelespidamiseks, sest valijate laiaulatuslik eksitamine valimissüsteemi omaduste osas võib seada kahtluse alla valimiste usaldusväärsuse.

“Juhin tähelepanu, et mitte väikestele erakondadele antud hääled ei anna giganterakondadele mandaate juurde, vaid künnisest puudu jäänud hääled päästavad need pikalt riigikokku jäänud erakonnad mandaatide kaotusest,” selgitab Erakonna Eestimaa Rohelised esinaine Züleyxa Izmailova. “See on tegelik tõde, mida oma Riigikogu positsioone kaotada kartvad erakonnad ning nende kaasamõtlejad soovivad selle valeväite taha varjata ning parim viis selle valeväite ümberlükkamiseks on anda oma hääl valimistel just uutele tulijatele.”

Erakond Eestimaa Rohelised on esitanud valimissüsteemi väära kirjeldamise kohta seisukoha saamiseks arupärimise valimiste valvuritele ning kutsub kõiki valijaid teada andma valeväidetest ja eksitavatest kampaaniatest erakonna esindajatele või otse valimiste valvuritele.
Valimisteenistuse juht Priit Vinkeli selgitus ja näited valeväite esinemisest viimasel ajal:

Erakonna meediatiimi esialgne monitooring andis tulemuseks, et praeguse valimiskampaania vältel on otseselt seda vale faktiväidet eri vormides esitanud Siim Kallas, Barbi Pilvre, Roy Strider, Andrus Karnau, Ege Hirv, Piret Dahl ja Anvar Samost ja EKRE häälekandja Uued Uudised, kuid piiripealseid juhte ning ülerõhutusi uutele tulijatele antavate häälte kaotsiminekust on pea võimatu kokku arvata.

Täpsem info:
Joonas Laks
Tel. +372 56 479 412
joonas.laks@erakond.ee 
Eestimaa Rohelised peasekretär

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »