Rohelised mõtted

26
Feb
2019

Eestimaa Rohelised kandidaat Aul Pedajas: “Raske on kõike Eestis toimuvat lihtsalt käed rüpes pealt vaadata.”

Aul Pedajas on Eestimaa Roheliste ridades Riigikogusse kandideeriv sügava liikumispuudega ning voodisse aheldatud mees, kelle suurimaks sooviks ongi just puudega inimeste probleeme Eestis lahendada. Aul on kõrgharidusega ning viite võõrkeelt valdav peagi kahe lapse isa. Arvutiga töötab ta häälkäskluste abil ning tema igapäevane töö ongi seotud IT alaga. “Olen väga rahul, et mul üldse töö on, kuigi alati võiks seda rohkem olla, sest praegune töötasu ei võimalda mul mu varsti neljaliikmeliseks saavat peret ära toita.”

Kandideerite sel aastal ka Riigikogusse. Kust tuli selline otsus ning millised on valdkonnad, millega valituks osutudes kindlasti tegelema soovite hakata?

Mõte Riigikogusse kandideerida tuli nii, et mul läks väga raskeks kõike Eestis toimuvat lihtsalt käed rüpes pealt vaadata. Rääkisin oma kandideerimise võimalikkusest nii kodus kui ka erakonnas ja kuna see mõte leidis poolehoidu, siis nii läkski. Kindlasti soovin tegelema hakata puudega inimeste probleemidega. Elasin 18 aastat USA-s ja kaks aastat Saksamaal ning pean ütlema, et Eestis on selles valdkonnas veel palju teha. Näiteks erihoolt vajavate inimeste olukord on siin kohe väga kole. Võimalik, et valituks osutudes hakkaksin tegelema ka kodanikupalga ja rahvusküsimustega.

Millised on üldse tänasel päeval valdkonnad, millega tegelemine on jäänud tahaplaanile? Mis Te arvate, miks see nii on?

Üks sellistest valdkondadest ongi puudega inimeste ja pensionäride toimetulek. Miks see nii on, on tegelikult raske öelda. Võimalik, et valitsuse arvates on need inimesed riigile kasutud ja nende peale rohkem raha kulutada oleks mõttetu. Ka loodushoidu ei võeta meie riigis tõsiselt. Peaasi, et saaks kiiresti kuidagi oma kukrut täita. Tuleviku peale ei mõelda üldse. Laialt levinud suhtumine on, et pärast meid tulgu või veeuputus. Selliseid valdkondi on teisigi.

Kui Te saaksite muuta EV Põhiseadust, siis kas ja mida Te seal muudaksite?

Mulle meeldib EV Põhiseadus. Siiski muudaksin seda nii, et rahvas saaks tähtsates küsimustes rohkem kaasa rääkida ja otsustada. Eelkõige pean silmas presidendivalimisi otse rahva poolt.

Kes on Teie peamine tugi ning toetaja teel poliitmaastikule?

Minu moraalseks toeks on mu abikaasa. Erakonnas on mu peamisteks toetajateks Züleyxa Izmailova, Joonas Laks ja Kaspar Kurve, aga toetajaid on ka mujal.

Millised on peamised vead, mida tänapäeva riigijuhtimises sageli kohata võib?

Hea küsimus. Arvan, et endiselt käib iseenda imetlemine ehk siis nartsissism, kui soovite. Püütakse jätta välismaailmale muljet, et Eestis on kõik “all right“, samal ajal, kui sajad tuhanded inimesed elavad alla vaesuspiiri ja sõna otseses mõttes virelevad. Raha paigutatakse kohtadesse, kus seda alati vaja ei olekski ja tegelikest abivajajatest vaadatakse lihtsalt mööda, mõtlemata sellele, et võib-olla ühel päeval ollakse ise abivajaja rollis.

Meie programmi ja kandidaadid leiad aadressilt www.rohelised.ee

Mine anna oma hääl Aul Pedajale ja rohelistele siin: www.valimised.ee

Artikkel ilmus esmalt portaalis WOWEesti: https://woweesti.ee/eestimaa-rohelised-kandidaat-aul-pedajas-raske-on-koike-eestis-toimuvat-lihtsalt-kaed-rupes-pealt-vaadata/?fbclid=IwAR1XL9eSbgDrQ2PJ6iRU7hCdXF3fPC_xmz67Bbon-oq06DA6HBqRTTktXek

Aul Pedajas, Eestimaa Rohelised liige ning Harju- ja Raplamaa kandidaat nr 403
https://vana.rohelised.ee/kandidaadid/#aul-pedajas

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »