Rohelised mõtted

09
Nov
2020

Züleyxa Izmailova: kingitud tort vastu vahtimist visatud

Erakonna Eestimaa Rohelised juhi Züleyxa Izmailova sõnul on peaministri poolt mõne nädala eest EKRE juhtidele eelmise skandaali lõpetamise puhul kingitud tort Jüri Ratasele keset vahtimist visatud.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/zuleyxa-izmailova-tort-mille-ratas-ekre-le-kinkis-on-talle-vastu-vahtimist-visatud?id=91612155

Eesti poliitikast on saanud EKRE mängumaa. Skandaalist skandaali otsa on saanud meie riigi igapäev ja Helmede räuskamisest pidev aruteluteema. Koroonat reaalselt tõkestavate meetmete kehtestamisega on tänaseks totaalselt hiljaks jäädud. Selle asemel, et keskenduda viiruse levikuga võitlemisele, majanduse ümber korraldamisele ja kliimaväljakutsete lahendamisele on valitsuspoliitikud agaralt tegelenud totaalse juraga. See on hea moodus tähelepanu hajutamiseks kahtlastelt laenudiilidelt ja rahajagamistelt, mis ebamugavaid küsimusi tekitada võiksid ning samas ka populistidele sobiv viis end pidevalt pildil hoida.  

Näiteks aktiveeris nii Mart Helme oma homofoobse sõnavõtuga, milles ta soovitas osal eesti rahvast Rootsi kolida, EKRE jaoks kohalikku venekeelset valijaskonda. Nagu teame, oli abielu küsimuses referendumi korraldamine ka Putini valimiskampaania osa. Miks aga EKRE kremlimeelset poliitikat Eestis kultiveerib on ju selge – kohalikel valimistel loodab Helme oma parteile saada nende Eesti elanike hääli, kes ka Venemaa presidendile pöialt hoiavad. Alatu ja siseministri positsiooni ärakasutav ja täiesti vastutustundetu võte toimis. Venekeelsetes kommentaariumides leidis Helme sõnavõtt poolehoidu. Öeldi, et olgu kuidas on selle Helmega, aga seda homode asja ajab ta õigesti. Meie masti mees.

Iga järgnev eelmisest hullem

On absoluutselt vastuvõetamatu, et minister on oma poliitiliste huvide nimel valmis kultiveerima ühiskonna gruppide vahel viha ja kasutama võtteid, mis kahjustavad Eesti rahvusvahelist mainet. Süües aga kasvab isu, nagu ka Helmede pidevalt suurenev tähelepanuvajadus. Ja iga uus skandaal peab eelmisest kraadi võrra kangem olema.

Kui EKRE suure iidoli Trumpi eduvõimalus presidendivalimistel hääbuma hakkas, oli teada, et kohalikele populistidele saab see olema mõru pill. Helmed aga ei petnud oma valijate ootusi ja panid USA vastvalitud presidendile oma raadiosaates ärbeldes uhkelt pasunasse. Kaabudele meeldib kui veri lendab, see tõstab tuju ja annab nende päevadele sisu. Vastasel juhul peaks ju tegelema päris tööga.

Asjaolu, et siseminister ja rahandusminister ei löö poliitilise profiidi teenimiseks mitte millegi ees risti ette, näitab ju selgelt, et Helmed ei hooli meie riigist. See on piisav põhjus tänase koalitsiooni laiali saatmiseks, sest kumm ei kannata enam venitamist, piir on käes. Kas keegi täna veel kahtleb EKRE isa ja poja motiivides, kas keegi täna veel arvab, et nende eesmärgid võiksid üllad olla? Jüri Ratas, sa tead vastust.

Eesti Vabariigi valitsus on halvatud, valitsus pole tänaseks suutnud sisuliselt tööle hakata. Riigi köis lohiseb. Koroonakriis hüüdis tulles, kuid valitsus kulutab rahva poolt kallilt kinnimakstud tööaega EKRE ministrite pidevale vahetamisele, lõputule ja kõiki ära tüüdanud vabandamisele, absurditeatrit meenutavale kehtiva põhiseaduse allkirjastamisele ja vähemusi mõnitava rahvaküsitluse korraldamisele. Kingitud tort on Jürile nüüd keset vahtimist visatud. Kas peaminister pühib selle maha ja jääb ootama järgmist või leiab ta mingigi austuse enese ja eesti rahva vastu ning astub oma kohalt tagasi?

Züleyxa Izmailova 
Erakond Eestimaa Rohelised 
+372 5813 5933

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »