Rohelised mõtted

20
Jul
2017

Valimisliiduga „Tartu Heaks“ liitus keskkonnakaitsja Peep Mardiste

 

Keskkonnakaitsja ja kodanikuühiskonna aktivist Peep Mardiste teatas oma kandideerimisest kohalikel valimistel valimisliidu „Tartu Heaks“ nimekirjas. Mardiste jaoks on olulisimad valimiste teemad kodanikuühenduste ja linlaste kaasamine otsuseprotsessidesse ning linna positiivne eeskuju keskkonnahoiul.

„Ma olen aktiivse linnakodanikuna pidanud läbi aastate kulutama tohutult energiat, et kaitsta mõnd parki või teist avalikkuse jaoks olulist kohta erahuvi või linnaametniku lühinägeliku plaani eest,“ meenutab Tartus sündinud ja Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kaitsnud Mardiste. „On tagumine aeg Tartus paika panna reeglid, mis kohustavad linnaelu planeerimisel huvigruppidega õigeaegselt läbi rääkima ja kõigi jaoks kurnavaid konflikte vältima.“

Peep Mardiste arvates peaks Tartu võtma selge sihi mõõta ja vähendada linnavalitsuse ja selle allasutuste tegevuse keskkonnamõju. Tartu peaks võtma eesmärgiks ka linna kliimaneutraalsuse saavutamise pikas plaanis. Ühtlasi peaks linnavalitsus Mardiste nägemuses olema keskkonnahoius eeskujuks, kus ametijalgrattad, päikesepaneelid, rohelise energia kasutamine ja passiivmajad oleks reegliks, mitte erandiks.

Peep Mardiste on lihvinud poliitiliste läbirääkimiste kunsti, töötades kümnekonna aasta eest Andres Tarandi nõunikuna Brüsselis Euroopa Parlamendis. Viimased 5 aastat on peatselt Tartusse naasev Mardiste töötanud diplomaadina Genfis, kus juhtis ÜRO-s keskkonnapoliitika alase arenguabi programmi.

Peep Mardiste oli 2009.a. kohalikel valimistel Erakond Eestimaa Roheliste Tartu linnapeakandidaat ning järgneval 3 aastal Tartu linnavolikogu linnamajanduskomisjoni liige.

Tartu linnavolikogus on täna esindatud kaks valimisliitu, „Vabakund“ ja „Isamaaline Tartu Kodanik“ kokku 6 esindajaga. 2017.a. jaanuaris otsustasid mõlema valimisliidu esindajad minna lähenevatele valimistele ühendatud nimekirjaga, et näidata kodanikuühiskonna soovi ja võimet luua Tartus tugev ühisplatvorm reaalse alternatiivina parteinimekirjadele. Uue valimisliidu „Tartu Heaks“ lähinädalail avalikustatav platvorm keskendub sellistele teemadele, nagu poliitilise linnavalitsuse rolli vähendamine, otsedemokraatia ja laste- ja noortesõbralik linn.

Kontakt: Peep Mardiste, 5078111, pepe@ut.ee, www.mardiste.ee

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »