Rohelised mõtted

19
Apr
2022

Tuumaenergeetika on tõsine oht julgeolekule

Erakonna Eestimaa Rohelised pöördumine Vabariigi Valitsuse poole

Erakond Eestimaa Rohelised nõuavad kõrgendatud tähelepanu pööramist võimalikele tuumakatastroofidega seotud ohtudele Ukraina territooriumil asuvates tuumajaamades ja kasutatud tuumajäätmete hoidlates.

Vene Föderatsiooni sõjalisest agressioonist põhjustatud sõjategevus Ukraina tuumaelektrijaamades võib tekitada pikaajalise ohu inimeste elule ja tervisele nii Ukrainas kui ka teistes riikides radioaktiivse saaste vallandumisel otseste militaarsete tegevuste tõttu.

Tuumajäätmed, mille liikumine sisuliselt pole hetkel kontrollitav, võivad olla materjaliks räpaste pommide loomisel. Ukraina võimude teateil varastati Vene okupatsiooni ajal Tšernobõli tuumajaama laborist üle saja kõrgradioaktiivse materjali näidise, mis on oskamatul käsitsemisel surmavad nii käsitsejale kui lähedal olevatele inimestele. Hetkel ei ole teada, mis neist üliohtlikest esemetest sai. Nii mastaapne korralagedus tuumaobjektil on maailma mastaabis esmakordne, kuid võib korduda, kui tuumaelektrijaama või tuumajäätmete hoidla ümbruses toimub sõjategevus.

Seoses eelöelduga palub Erakond Eestimaa Rohelised, et valitsus lõpetaks igasuguse tegevuse tuumajaama rajamiseks Eestisse.

Tuumajaam ja kasutatud tuumakütus on erakordselt suur risk nii sõjalises olukorras kui ka võimalik terroristide huviobjekt.

Ukrainas on Vene väed rünnanud tuumajaamasid, kuna sinna paigutatud vägesid ei saa kaitsjad tulistada.

Kogu Valitsuse ja ministeeriumite energeetika alane tegevus peab olema suunatud võimalikult kiiresti ohutu taastuvenergeetika (st tuule- ja päikese- ning vesinikenergeetika) arendamisse. Vales suunas liikumine on mõttetu ajaraiskamine.

Sõltumatust ja hajutatud energeetikast sõltub Eesti julgeolek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »