Rohelised mõtted

22
Jul
2021

Teadlane presidendiks!

Erakond Eestimaa Rohelised soovitab Riigikogu erakondadel esitada presidendikandidaatideks loodusteadlased. On oluline, et piinlik peataolek ja debativaba olukord riigipea leidmisel leiaks võimalikult kiiresti lõpu ja päädiks hea lahendusega ehk siis väärika ja targa riigipea leidmisega. 

Me pakume presidendikandidaatidena välja inimesed, kes saavad aru suurte probleemide – kliimamuutused, liikide väljasuremine, majanduslikud ja sotsiaalsed kataklüsmid – põhjustest ja sisust. Nende tarkuses pole põhjust kellelgi kahelda. President esindab Eestit välissuhtluses – koos välisministeeriumiga – ja see töö peab olema tehtud hästi. Üha suurem osa riikidevahelistest suhtlusest puudutab eksistensiaalseid kliima- ja keskkonnaküsimusi, kuid välisministeeriumi kompetents on keskkonnaküsimustes pehmelt öeldes nõrk ja keskkonnaministrit on samuti raske tõsiselt võtta. 

 Me pakume presidendikandidaatideks Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere ja Tartu Ülikooli kaasprofessori ning Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimehe Aveliina Helmi. Need inimesed on vabad erakondlikust vaatest, armastavad Eestit ja on tõestanud end erialaselt. Lisaks oskavad nad eristada fakte populistlikest väljamõeldistest ja lobbistide ettesöödetavatest soovidest. 

Miks on veel hea, et president oleks loodusteadlane? Loodusteaduslik taust ja töö teadlasena võimaldab aru saada elu kogu nüansirikkusest ning annab võime näha üksikasju, mis osutuvad oluliseks, kuid mida inimeste paberile kirjutatud seaduste tundjad ei pruugi märgata. 

Head riigikogulased! Loomulikult oleks parem, kui president valitaks otse rahva poolt ja te ei peaks sedalaadi asjadega oma pead vaevama. Kuid te ise pole presidendi valimise reegleid muutnud – seega võtke end ometi kokku ja täitke enda kehtestatud reegleid riigimehelikult, Eesti peale mõeldes.  

https://www.delfi.ee/artikkel/94081331/rohelised-soovitavad-presidendiks-tarmo-soomeret-ja-aveliina-helmi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »