Rohelised mõtted

24
Nov
2017

Täna algab Karlstadis Euroopa Roheliste Parteide 27. volikogu

EESTIMAA ROHELISED

PRESSITEADE

24.11.2017

Täna algab Karlstadis Euroopa Roheliste Parteide 27. volikogu kohtumine

Eestimaa Rohelised võtavad osa Rootsis toimuva Euroopa Roheliste Parteide 27. volikogu tööst. 37 rohelise erakonna esindajad pea kõigist EL riikidest arutavad, kuidas muuta Euroopa Roheliste Parteide rohelised unistused tõeliseks roheliseks poliitikaks Euroopas.

Olulised teemad on õiglane maksustamine, kaubanduse mõju inimesele ja planeedile, kliimamuutused, Euroopa roheline tulevik ja linnaökoloogia. Saksa tuntumaid rohelisi, eurosaadik Reinhold Bütikhofer annab ülevaate Saksamaa valituse moodustamise läbirääkimistest ning kommenteerib võimalikke lahendusi. “Me jälgime Saksamaa valitsuskõnelusi muidugi huviga. Oleme väga huvitatud sellest, et kokkuleppe ikkagi saavutatakse ja rohelised osaleksid Saksamaa valitsuses,” nentis Eestimaa Roheliste aseesimees Aleksander Laane. Juhtkõnega esineb laupäeval praegune Rootsi välisminister ja kunagine eurovolinik keskkonnakaitse alal Margot Wallström. Ürituse peakorraldaja „Miljöpartiet“ on hetkel Rootsi valitsuskoalitsioonis.

Endine Brüsseli linnapea Evelyne Huytebroeck veab teemat rohelistest linnadest. ”See on ülioluline teema ka Eestimaa Roheliste jaoks. Tahame Tallinnale ja teistele Eesti linnadele pakkuda kõige kaasaegsemaid lahendusi, mis teevad linna tõeliselt inimesesõbralikuks,” ütles Eestimaa Roheliste esinaine ja värske Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Eestimaa Rohelisi Karlstadi üldkogul esindava bioloogi Kai Künnis-Berese sõnul on üheks plenaaristungi teemaks valmistumine järgmisteks Europarlamendi valimisteks.

Reedel toimuvad peamiselt väiksemad töötoad debattidega erinevatel poliitilistel teemadel. Valida saab nii noorte kui eakate, naisõiguslaste kui sotsiaalse mitmekesisuse huvigruppide arutelude vahel. Muidugi ei puudu üldkogult arutelud erinevatel keskkonnahoiuteemadel. Viimistletakse ka rahvuslike delegatsioonide poolt koostatud ühisavalduste sõnastusi.

Eelmisel kogunemisel võeti vastu Euroopa Roheliste ühisavaldus rohepesu vastu Eestis, mis käsitleb lubamatut puidupõletamist põlevkivikateldes. Selle resolutsiooni valmistasid ette Eestimaa Rohelised. Järgmisel nädalal annab Kai Künnis-Beres põhjalikuma ülevaate olulistest teemadest Eestimaa Roheliste vaatevinklist.

Suure saali ettekanded on kõigile jälgitavad ka ülekandena läbi interneti ja need toimuvad peamiselt reede õhtul ja laupäeval. Aadressid huvilistele on https://t.co/V72EOIrjnB ja võtmesõnaks EGP27. Plenaaristungite päevakava on leitav lingilt www.europeangreens.eu.

 

Lisainfo

Maret Merisaar 620 2500,

Kai Künnis-Beres  5560 5156

 

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »