Rohelised mõtted

20
Mar
2017

Roheliste toetus on tõusuteel!

Roheliste toetus on tõusuteel! Kui jaanuaris oli Rohelistel toetust 1%, siis veebruaris 2% ja märtsis juba 3%. Roheliste toetus on eriti suur noorte hulgas: kuni 25 aastastest valijatest hääletaks Roheliste poolt 13%, ülejäänud vanusegruppides aga 1 kuni 4 %.
Toetuse kasv on ka arusaadav – inimestele teevad muret Rail Balticu ehitamisega ja maavarade kavandamisega kaasnevad keskkonnakahjud, metsade hävitamine, karusloomafarmid ja muud loodusvaenulikud tegevused, mille vastu Rohelised selgelt on.

Aleksander Laane: Rahvusringhääling küsis ka kiiret kommentaari, aga kuna sellest läks uudistesse sisse ülilühike jupp, siis panin siia mälu järgi kirja, mida ma ütlesin ja mida ma kindlasti veel öelda tahtsin 🙂
“Loomulikult on Rohelistel hea meel, et meie aktiivne tegevus nüüd ka toetusnumbris kajastub. Eks me ise näeme ka, et inimeste huvi on Roheliste vastu kasvamas. Viimasel ajal on Rohelistega liitunud just noori aktiivseid inimesi, kes tahavad Eesti elu muuta. Ja ka erakonna juhtorganitesse lisandub kindlasti noori inimesi. Need kõik teemad, millega meie aastaid tegeleme ja millega Riigikogu erakonnad tegeleda ei taha, on ju üliolulised. Metsade liigirikkuse säilitamine, taastuvenergiale üleminek, otsedemokraatia, kodanikupalk, Eesti muutmine mahe-põllumajanduse keskuseks Euroopas, glüfosaadi ja muude põllumajandusmürkide teema ja viimasel aastal ohtralt tähelepanu pälvinud hiigelraiskamisprojekt nö #FailBaltic.
Need kõik on üliolulised teemad ja nad ei puuduta kaugeltki ainult keskkonnakaitset selle tavapärases kitsas tähenduses, vaid inimeste tervist ja sissetulekuid. Ja inimesed on aru saanud sellest, millest me räägime. Sellest ka, et Roheliste puudumine Riigikogust on väga halb. Parts ju allkirjastas FailBalticu trassi muutmise salajase otsuse just siis, kui Rohelised olid parlamendist välja kukutatud.
Ma lükkan ühe müüdi ka ümber – Rohelised pole taastuvenergia tasu sisse viinud. See tehti ära vahetult enne Roheliste tulekut Riigikokku.
Ja muidugi ootame kõiki keskkonnast hoolivaid inimesi meiega liituma!
Varsti on tulemas ka meeleavaldus valitsuse pealesurutava FailBalticu trassi vastu ja mõistlikuma lahenduse poolt. See on jätkuks siis majandusministeeriumi ees toimunud meeleavaldusele ja meie algatatud petitsioonile. Valitsuse tegevus on lihtsalt ignorantne ja irratsionaalne ning sellele suurele laristamisele peab vastu astuma – on ju olemas mõistlikumad lahendused! Ja enamus inimesi toetab just mõistlikumat lahendust ehk olemasoleva raudtee rekonstrueerimist kiiremaks.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »