Rohelised mõtted

15
Aug
2017

Roheliste juhatuse liige Marko Kaasik kohtus vabariigi presidendiga

11. augustil toimus Paides vabariigi president Kersti Kaljulaidi kohtumine erakondade esindajatega, millel Eestimaa Rohelisi esindas juhatuse liige Marko Kaasik.

Marko Kaasik kinnitas Eestimaa Roheliste kindlat kavatsust saada valitud riigikokku ja olla Eesti poliitmaastikul oluline tegija, sarnaselt mitmete Euroopa maade rohelistele. Arutluse all oli erakondade rahastamine, sealhulgas ebaõiglane valimiskautsjon, mis toimib sisuliselt demokraatiat piirava varandustsensusena.

Peatuti tervishoiukorraldusel, president tõi välja vajaduse anda perearstidele rohkem võimalusi erinevate uuringute ja protseduuride teostamiseks, mis parandaks mitmekülgse arstiabi kättesaadavust ning vähendaks patsientide jaoks kurnavaid edasisuunamisi eriarstide juurde. Tõdeti, et olukord, kus järjekorrad arsti juurde saamiseks on pikad ning neist pääseb raha makstes mööda, paneb patsiendid ebavõrdsesse olukorda.

Kaasik tutvustas presidendile Eestimaa Roheliste kava tingimusteta põhisissetuleku (kodanikupalga) katsetamiseks ja üldiseks sisseseadmiseks tulevikus, mis on vajalik tootmise ja teeninduse automatiseerimisest tuleneva inimtöö vajaduse kiire vähenemise ning rikkuse kogunemise tõttu väheste kätte. Jõuti ühisele arusaamisele, et rahavõimu mõju riigivõimule on tänapäeva maailmas tõsine oht demokraatiale, millele tuleb otsida ja leida vastumeetmeid.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »