Rohelised mõtted

29
Apr
2017

Rohelised- paremäärmusluse antipood

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi professor Andres Kasekamp rääkis paremäärmusluse edust ning Rohelistest kui selle tendentsi antipoodist.

Terevisioonile antud intervjuus selgitas professor, et see on pikemaajaline trend, mida oleme näinud juba paar kümnendit järjest, kuivõrd peavooluerakonnad, mis on rajatud materiaalsetele väärtusele, on lagunemas. Selline üldine trend Euroopas annab võimaluse uutele jõududele nii paremäärmuslikele populistidele aga ka teistele ideoloogiatele. Näiteks samal ajal, kui paremäärmuslikud jõud on tõusnud mitmel pool Euroopa riikides, on seda teinud ka Rohelised, kes esindavad ka postmatrejalistlikke väärtusi, aga hoopis teistsuguseid, kui paremäärmuslased, tõi professor näiteks Soomes äsja toimunud kohalike omavalitsuste valimisi, kus Roheliste protsentuaalne tõus oli tohutult suur ja täpselt samal ajal oli Soomes kõige suurem kaotajaks just paremäärmuslik Põlissoomlaste partei, kes on Eesti paremäärmuslikule EKREle suureks eeskujuks.Eesti olukorda kommenteerides ütles Kasekamp, et EKRE aina tõusev populaarsus pole imekspandav, sest EKRE edu tagavat alates 2015. aastast konservatiivsed rahvuslikud hääletajad, kes seni toetasid IRLi, mis jätkab oma toetajaskonna kiiret kaotamist tänu vana põlisvaenlasega, Keskerakonnaga koalitsioonis olemisele. Pealegi on meil paremal tiival suur ülepakkumine, nentis Kasekamp, rõhutades seejuures, et meil on tervelt neli parempoolset erakonda parlamendis. Professori sõnul on selge, et selline olukord ei säili järgmistel valimistel ning keegi neljast parempoolsest erakonnast peab parlamendist lahkuma, märkides veendunult, et Riigikogust lahkujate hulgas EKRE olema ei saa.Poliitikauuringute instituudi professori arvates saadab Eesti paremärmuslikku EKREt edu juba ka tulevastel kohalike omavalitsuste valimistel.

Eestimaa Roheliste ja EKRE lipud Rail Balticu vastasel üldrahvalkul meeleavaldusel. Autor:Atma Kaljo

Materialistliku maailmakäsitlusega parempoolsete erakondade juba mitu aastakümmet kestnud valitsemise tulemusel näeme Eestis aina süvenevat inimeste heaolu ja tervist kahjustavate ning looduskeskkonda hävitavate poliitiliste otsuste tegemist. Selline olukord on loonud hea pinnase paremäärmuslaste radikaalsete vaadete õitsengule ühiskonnas. Paremradikaalidest populistid tegelevad meile kõigile vajalike innovaatiliste ja keskkonda säästvate jätkusuutlike majanduslahenduste pakkumise ja sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamise asemel, hoopis vähemuste diskrimineerimise ja protektsionistliku suletud ühiskonnamudeli propageerimisega. Selle pärast kutsume kõiki eestimaalasi liituma oma kogukonna rohelise ilmavaate esindajatega või ise nendeks hakates toetama üksteist õigete valikute ja kodukohta puudutavate otsuste tegemisel. Juba sügisestel kohalikel valimistel avaneb Rohelistel kui ainsa jätkusuutliku ilmavaate esindajatel võimalus suunata oma koduriik kestlikule rajale, et säilitada selle loomulikku mitmekesisust ja eluks hädavajalikke ökosüsteemiteenuseid.
Tervete ja õnnelike inimestega Eesti nimel
Züleyxa Izmailova
Eestimaa Roheliste liider

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »