Rohelised mõtted

17
Oct
2020

Rohelised: Metsavalimisteni on jäänud täpselt aasta

Pressiteade 17.oktoober, 2020

Eestimaa Rohelised kutsuvad kõiki metsast, loodusest ja oma laste tulevikust hoolivaid inimesi tegema järgmistest kohalike omavalitsuste valimistest metsavalimised moodustades rohelised valimisnimekirjad üle kogu Eesti, et astuda koos välja meie metsade kaitseks. 

Kandideerimisõigus on igal hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kelle püsiv elukoht asub hiljemalt valimisaasta 1. augustil vastavas vallas või linnas ning selleks ei pea olema erakonna liige. Üles seatavate nimekirjade pikkus ei ole piiratud ja kautsjoni ei pea tasuma.

Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova: “Arvestades tänaseid arenguid, kus erinevais paigus üle Eesti kohalikud sõdivad oma kodumetsa raiumise vastu kõikvõimalike vahenditega ja on ette võtnud isegi kohtutee, on aasta enne valimisi õige aeg ka poliitiliste hoobade kasutamist planeerima hakata. Kohalikel valimistel kehtib põhimõte, mida pikemad nimekirjad, seda rohkem hääli, mida rohkem hääli, seda rohkem kohti volikogudes ja suurem võimalus kaitsta kogukonnametsi ja elanike huvisid.” 

Teisipäeval algas allkirjade kogumine lageraiete referendumi petitsioonile rahvaalgatusportaalis. Petitsiooni on nelja päevaga allkirjastanud 650 inimest. 

Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane: “Kutsume allkirjastama petitsiooni, millega taotleme lageraiete küsimuses rahvaküsitluse korraldamist kohalikel valimistel 17. oktoobril 2021, et anda rahvale võimalus vastata küsimusele – kas lageraied Eestis peaksid olema mingis ulatuses keelustatud?”

Kõigil huvilistel, kes soovivad osaleda roheliste nimekirjade moodustamises või panustada vabatahtlikuna erakonna valimistoimkonna töös üle Eesti, palume võtta ühendust meie piirkondlike koordinaatoritega või üldisel aadressil info@rohelised-ee.vserver.zonevs.eu 

Lisainfo:

Züleyxa Izmailova +372 5813 5933

izmailova@rohelised-ee.vserver.zonevs.eu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »