Rohelised mõtted

30
Apr
2019

Rohelised kohtusid sünnipäevalises Telliskivis

Erakond Eestimaa Rohelised pidas 27. märtsil oma iga-aastast üldkoosolekut kümnendat sünnipäeva pidavas Telliskivi Loomelinnakus, täpsemalt MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuses aadressil Telliskivi 60a/5. Lisaks majandusaasta aruande kinnitamisele ja valitavate kogude valimisele, arutati erakonna juhi Züleyxa Izmailova ettepanekul ka üht põhikirjamuudatust, mis on seotud erakonna juhtimisega.

“Olen teinud erakonna liikmetele ettepaneku arutada võimalust muuta meie põhikirja selliselt, et erakonna etteotsa valitaks senise ühe juhi asemel kaks. Nii nagu mitmetes meie liikmesorganisatsioonides üle Euroopa kombeks on – üks naine ja üks mees,” täpsustab erakonna juht Züleyxa Izmailova.”Näiteks UK, Saksa, Belgia ja Rootsi, Ungari, Kreeka, Poola, Hispaania, Itaalia, Norra ja Luksemburgi Rohelistel on selline süsteem. Kas Eestimaa Rohelised on selliseks muudatuseks valmis juba sel aastal, näitab lähitulevik.”

Lisaks üldkoosoleku nö. kohustuslikule programmile, oli päevakorras ka Euroopa Parlamendi valimistega seonduv. Erakonna kandidaadid seekordsetel valimistel on Evelin Ilves (kandidaat nr 110), Peep Mardiste (111) ja Züleyxa Izmailova (112). Laupäeval andsid kandidaadid ülevaate oma kampaania põhiteemadest ning Eestimaa Rohelised valimisprogrammist, mis on väga tihedalt seotud Euroopa Roheliste Erakondade ühise platvormiga.

Euroopa Parlamendi 2019 valimiste Eestimaa Rohelised kandidaadid:

“Kokku laekus töörühmale 167 ettepanekut, mille alusel Oras Tynkkynen kirjutas manifesti esialgse teksti. Töörühm kohtus 2018. aasta jooksul kahel korral füüsiliselt Brüsselis ja kahel korral veebipõhiselt,” tutvustab Euroopa Roheliste ühisprogrammi koostamise tausta töörühma liige ja erakonna aseesimees Marko Kaasik. “Kohtumiste käigus koostati konsensuslikul põhimõttel „lõplik mustand“ (final draft), mille peale liikmeserakondade tehtud umbes 200 muudatusettepaneku läbiarutamist (neist osade puhul toimus kompromissi mittesaavutamisel hääletus) võttis vastu EGP suurkogu (council) Berliinis 25. novembril 2018. aastal. Samas kiideti heaks ka 12 manifesti töörühma poolt esile tõstetud prioriteeti. Eestimaa Roheliste ettepanekud on manifesti tekstis ühel või teisel moel kajastatud. “

Lisaks prgorammile kinnitasid Euroopa Rohelised 2018 suurkogul ka kaks tipukandidaati, kellest üks, Ska Keller andis hiljuti ka pika intervjuu ERR-ile, mida saab lugeda siit: https://www.err.ee/932720/euroopa-roheliste-juht-err-ile-oleme-viimane-polvkond-kes-saab-kliimakriisi-vastu-midagi-ara-teha

Erakond Eestimaa Rohelised kandidaadid on enda jaoks välja valinud 14 võtmeteemat, mida soovivad eraldi esile tõsta:
https://vana.rohelised.ee/ep-programm/

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »