Rohelised mõtted

Foto autor: Jörgen Norkroos
07
Mar
2019

Rohelised jätkavad võitlust vastutustundliku poliitika eest!

Tänan iga inimest, kes rohelistele enda hääle andis, meie nimekirjas kandideeris, enda teadmiste, aja, raha või oskustega meid toetas. Meie vabatahtlikest koosnev organisatsioon on vaid sild ühiskondlike otsustusprotsesside ning Eestimaa looduse, inimeste ja tuleviku vahel – just sinna ongi meie toetajate panus läinud.

Mul on ääretult kahju, et hoolimata kõikide heade inimeste tööst Riigikogu seekord rohelist täiendust ei saanud. Kahju, sest Riigikokku on hädasti vaja vastutustundlikku ja tulevikku vaatavat poliitilist jõudu, mis seisab kogu hingega puhta keskkonna, teaduspõhiste otsuste, puhta südametunnisega poliitikaloome ja kõikide Eesti asukate, nii loomade kui inimeste eest.

Võtmata vastu ühtki kahtlase päritoluga senti, andmata järgi üheski enda põhimõttes, oleme meie nende väärtuste eest seisnud, seda nii valimiste-eelsel kui –järgsel ajal. Ja teeme seda edaspidi. Mitte sellepärast, et väga tahaksime „poliitikaga“ tegeleda – uskuge mind, maailmas on palju muudki, millesse me meelsamini enda energiat panustaksime – vaid sellepärast, et alternatiiv oleks lihtsalt kõrvalt vaadata, kuidas raha, isiklikud ambitsioonid ja vastutustundetu poliitika suuresti meie ühist tulevikku määravad.

Senikaua, kuni ükski poliitiline jõud ei võta piisavalt tõsiselt kliimakatastroofi, massilist liikide väljasuremist, metsade üleraiet, loomade väärikat kohtlemist, puhast õhku, vett ja toitu ning inimväärikat elu kõikidele Eesti inimestele, teevad Rohelised edasi seda, mida oleme siiani teinud. Ainult et veel paremini! Meie eesmärk on muuta Eesti ühiskonda keskkonnateadlikmaks ja viia jätkusuutlik mõtteviis riigijuhtimisse, kirjutades artikleid ja algatades petitsioone, osaledes MTÜ-de tegevuses, hoides silma peal poliitikute otsustel, korraldades protestiaktsioone ja muidugi, osaledes valimistel.  

Tekst ilmus esmalt erakonna siselistis ja siis Züleyxa Izmailova blogis: http://www.izmailova.eu/ajaraamat/2019/3/7/rohelised-jtkavad-vitlust-vastutustundliku-poliitika-eest

Lisainfo:

Erakond Eestimaa Rohelised saavutas 2019 valimistel toetuse kahekordse kasvu võrreldes 2015 Riigikogu valimistega, kuid ei ületanud vajalikku 5% künnist, et saada esindatud ka Eesti Vabariigi seadusandlikus kogus. Väiksema ja mitte riigieelarvelise erakonnana tegutsemine toetub väga suures mahus inimeste vabatahtlikkule panusele. Toetades rohelsite erakonda, toetad rohelise mõtteviisi jõudmist Eesti valitsemisesse.

Täida liitumisavaldus siin.

Foto autor: Jörgen Norkroos
Foto autor: Jörgen Norkroos

Roheliste esinaine

Z. Izmailova

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »