Rohelised mõtted

Jüri Ratas Sibius
10
May
2019

Rohelised: Euroopa Liidu liidrite deklaratsioon on noortele solvang

Eile kohtusid Rumeenia linnas Sibius Euroopa liidrid ja leppisid kokku kümnes Euroopa tulevikku puudutavas punktis. Kliimamuutused olid pingereas alles kümnendal kohal.

Kohtumise tulemusi kommenteeris Euroopa Roheliste üks tipukandidaate ning Greens/EFA president Ska Keller:
“Lõppenud Sibiu kohtumisel nägime selgelt, et kliimamuutuste küsimuse tõsidus ei ole jätkuvalt Euroopa juhtidele kohale jõudnud. Kliimamuutused on esindatud pelga järelmõttena. See ilmestab tõsiasja, et noorema põlvkonna üleskutseid kiireks tegutsemiseks kliimaküsimuses ei ole kuulda võetud. Tõotatud on olla vastutustundlikud globaalsed juhid, ent selle asemel on planeedi tulevik täielikult hooletusse jäetud. Meie oleme kliima küsimuse tähtsuse rõhutamise osas #FridaysForFuture õpilastega täielikus üksmeeles ja oleme valmis siduvateks sihtmärkideks, et viia Euroopa kooskõlla kriisi tõsidusega.”  

Euroopa Roheliste teine tipukandidaat, Hollandi MEP Bas Eickhout lisas:
“Teaduslik kogukond on olnud väga kategooriline: kliimamuutuste teemat eirates ei saa meil tulevikku olema. See deklaratsioon ei vasta püstitatud eesmärkidele ja on solvang noortele inimestele, kes rõhutavad vajadust kliimamuutuste osas konkreetseid samme astuda. Kasutamata jääb suurepärane võimalus siduvate lepete sõlmimiseks süsinikuneutraalse Euroopa saavutamiseks aastaks 2050. Kell tiksub edasi, ent kliimamuutuste eest marssivad vanad ja noored annavad meile lootust, et ükskord saabub päev, mil sõnum hakkab kohale jõudma.”

Erakond Eestimaa Rohelised juht ja Euroopa Parlamendi kandidaat Züleyxa Izmailova:
“Euroopa liidu liidrid on läbikukkumas oma kohuses tagada iga inimese õigust elamisväärsele tulevikule. Aasta 2050 pole enam kaugel. Kas poliitikud on valmis nende endi ja meie kõigi laste kannatusteks? Kutsun meie peaminister Jüri Ratast, kes samuti kohtumisel osales, võtma kliimamuutuste vastases võitluses meie laste tuleviku nimel juhtrolli, ehitades koostöös keskkonnaliikumiste ja teadlastega säilenõtket Eestit. Kliimaõiglus on igaühe õigus, olgem kogu Euroopale eeskujuks, sest me suudame seda teha.” 

Täna, 10. mail kogunevad õpilased ja tudengid juba kümnendat nädalat järjest Toompeal.

Avalikku kirja Sibius marssinud #FridaysForFuture poolt, saab lugeda SIIN.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »