Rohelised mõtted

person with body painting
09
Oct
2020

Rohelised toetavad abielu kahe täiskasvanu vahel, soost sõltumata

Rohelised võtsid esimese erakonnana Eestis vastu ametliku seisukoha, millega toetatakse kahe täiskasvanud inimese vahelist abielu, sõltumata nende soost.

Erakond Eestimaa Rohelised volikogu võttis reedel, 9. oktoobril, Eesti Rahvusraamatukogus toimunud koosolekul vastu poliitilise avalduse, milles esimese erakonnana Eestis toetatakse kahe täiskasvanud inimese abielu, sõltumata nende soost. Ühtlasi mõisteti hukka EKRE kavandatav rahvaküsitlus abielu määratlemise teemal.

“Mul on au ning väga hea meel selliste vaadetega erakonda juhtida,” sõnas roheliste esimees ning avalduse autor Kaspar Kurve. “See on märgilise tähtsusega otsus nii meie erakonna kui ka Eesti poliitika jaoks laiemalt. Ma väga loodan, et teised erakonnad, kes ennast liberaalsetena määratlevad, järgivad meie eeskuju. On piinlik, et üks tsiviliseeritud riik aastal 2020 sellistel teemadel, nagu LGBT õigused, üldse veel debateerima peab.”

“Erakonnana oleme kahtlemata rahva kaasamist suurendavate meetmete juurutamise poolt,” ütles erakonna peasekretär Joonas Laks, “aga antud rahvaküsitlus devalveerib rahvahääletuste tähendust – otsedemokraatia mõte ei ole selles, et enamus otsustaks vähemuste küsimuse üle.” “Inimeste diskrimineerimine soo, rahvuse, usu või nahavärvi pärast on mulle isiklikult ning meie erakonnale vastuvõetamatu”, ütles roheliste peasekretär. “Kui kaks täiskasvanud inimest, sõltumata nende soost, leiavad, et abielu on miski, mis nad õnnelikuks teeb või on neile oluline, siis on see nende kahe inimese endi, mitte riigi ega kellegi teise otsustada,” lisas Laks.

AVALDUSE TÄISTEKST:

Eestimaa Rohelised – ametlik poliitiline seisukoht abielu ja referendumi teemal

Eestimaa Rohelised pooldavad esimese Eesti erakonnana kahe täiskasvanud inimese, sõltumata nende soost, õigust abielluda. Rohelised on seisukohal, et abielu tuleb sätestada perekonnaseaduses kahe inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost.

Ühtlasi kutsume kõiki liberaalseid Eesti erakondi avalikult meie seisukohaga ühinema. Praegu ei ole ei aeg ega koht poliittehnoloogilisteks mängudeks, vaid selgeks ja ühetimõistetavaks sõnumiks, et Eesti on tolerantne, solidaarne ning inimeste valikuvabadusi austav riik.

Eestis kehtib usu- ja veendumusvabadus, seega peab jääma usuorganisatsioonide endi otsustada, milliseid abielu vorme nad tunnustavad.

Taunime tänase koalitsiooni poolt kavandatavat rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmiseks abielu küsimuses, olgu see juriidiliselt siduv või mitte. Oleme seisukohal, et otsedemokraatlikud meetodid ei ole mõeldud selle jaoks, et enamus otsustaks vähemuste küsimuse üle ning peame antud referendumi sidumist kohalike omavalitsuste volikogude valimistega demokraatiat pärssivaks ning küüniliseks populismiks.  

Lisainfo: 

Kaspar Kurve
Esimees
Eestimaa Rohelised
+372 5390 1107

Joonas Laks
Peasekretär
Eestimaa Rohelised
+372 56 479 412

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »