Rohelised mõtted

30
Apr
2020

Rohelised taunivad EKRE taganemist Rail Balticu projekti kriitikast

Eestimaa Rohelised heidavad Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ette taganemist enda valimisprogrammist, millega oldi selgelt vastu Rail Balticu uue trassi rajamisele.

Roheliste hinnangul oleks olemasoleva raudteevõrgustiku rekonstrueerimine ja vesinikrongide soetamine Euroopa rohelise kokkuleppe vahenditest praktiline ning nutikas rahapaigutus majanduslanguse mõjude pehmendamiseks.

Olemasoleva taristu kasutamise ideed sisaldas ka EKRE mullune parlamendivalimiste programm: “Lõpetame Rail Balticu projekti ja loome kvaliteetse raudteeühenduse Euroopaga, kasutades maksimaalselt juba olemasolevat raudteetaristut.”

Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane: “EKRE on taganenud oma lubadusest ja petnud oma valijaid, kelle häältega nüüd Rail Balticut toetatakse. Rail Balticu palgalised propagandistid kasutavad samuti koroonakriisi ära ja on PR masina suure auruga tööle pannud – pea igas portaalis näeme sisuturunduslikku kiidulaulu eelmise sajandi raudteele”

Kolmapäeval Toomas Sildamile antud intervjuus rääkis Rail Balticu Eesti esinduse juht Aivar Jaeski aga, et varasemalt Rail Balticu suhtes kriitiline EKRE on projekti hoopis toetama asunud.

“Praegu, koalitsioonis, nad toetavad seda projekti nii rahandusministeeriumi tasemel kui ka muudes sõnavõttudes,” rääkis Jaeski ERR-ile.

Seega nagu ka Keskerakond, mis enne valitsuserakonnaks saamist Rail Balticu projektile risti vastu seisis, on ka EKRE taandunud oma valijatele antud lubadusest.

Rohelised leiavad, et EKRE petab niiviisi enda valijaid. Ühtlasi soovivad Rohelised, et valitsus loobuks kahjumlikust Rail Balticu trassist ning võtaks ette suuremahuliste ja tõeliselt keskkonnasõbralike transpordi investeeringute kava koostamise.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »