Rohelised mõtted

01
Dec
2018

Pressiteade: Roheliste üldkogu avas valimiste hooaja Õpetajate Majas

Erakond Eestimaa Rohelised üldkogu toimus samaaegselt Presidendi poolt valimiste välja kuulutamisega 1. detsembril 2018 Õpetajate Majas.

Erakond Eestimaa Rohelised erakorraline üldkoosolek toimus 1. detsembril Tallinna Õpetajate maja Magistri saalis. Samas majas tegutses ka Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus 1918. aastal, seega igati väärikas koht, kuhu tulevase riigijuhtimise küsimuste arutamiseks liikmeid kokku kutsuda. Sealsamas tähistatakse vastuvõtuga erakonna kaheteistkümnenda tegutsemisaasta algust. 
 
 Üldkoosolekul võeti vastu uus põhikiri ja kinnitati uus üldprogramm, mis on erakonna tööplaan järgmiseks kümnendiks. Uus põhikiri, mille alusel on piirkondade moodustamine ning seal ka hääletuste korraldamine märksa lihtsam. Erakonna erinevatele kogudele tekkis juurde otsustusvabadust.  Üldprogramm kinnitab erakonna pühendumust meie riigi keskkonna ja rahva kaitsel. Lisaks põhidokumentide vastuvõtmisele valiti ka uus juhatus.

 Uude juhatusse osutusid valituks Johanna Maria Tõugu, Kai Künnis-Beres, Fideelia-Signe Roots, Ulvi Koop, Helina Tilk, Marko Kaasik, Timur Sagitov, Kaspar Kurve, Steve Truumets, Joonas Laks, Aleksander Laane ja Olev-Andres Tinn. Koos esinaise Züleyxa Izmailovaga on roheliste juhatuses on alates tänasest 6 naist ja 7 meest. 

 Erakonna esinaine Züleyxa Izmailova: “Ma olen rõõmus, et naiste osakaal juhatuses suurenes, sest naiste aktiivne osalus poliitikas ja riigi juhtimises peab suurenema. Miks? Selleks, et teha paremaid otsuseid meie tulevikku silmas pidades.”

 Erakonna juhatuse liige Aleksander Laane: “Töörühmad peavad viimase poole aasta jooksul liikmetelt, huvigruppidelt ja spetsialistidelt saadud sisendid vormima üheks tervikuks. Ja seda väga lühikese aja jooksul. Eesmärk on aasta lõpuks tekst valmis saada. Valimisplatvorm on meie nelja Riigikoguaasta tööplaan. Kutsume kõiki rohelise ilmavaate esindajaid meiega liituma, et head plaanid teoks teha.”

 Erakond Eestimaa Rohelised on rohelisel ideoloogial põhinev Eesti erakond, mis asutati Tallinnas 25. novembril 2006. Erakonna moodustamisele eelnes Rohelise erakonna algatusgrupi töö. 

Lisainfo:

Joonas Laks
Erakond Eestimaa Rohelised
Peasekretär
joonas.laks@erakond.ee, 56479412

Aleksander Laane
Erakond Eestimaa Rohelised
Juhatuse liige
aleksander.laane@gmail.com, 5026816

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »