Rohelised mõtted

01
Apr
2022

Eestimaa Rohelised ja Eesti Metsa Abiks juhivad tähelepanu metsade riigikaitselisele olulisusele


Eesti Metsa Abiks saatis 24.02.2022 välja avaliku pöördumise kõigile Eestimaa otsustajatele, et pöörata tähelepanu metsade kaitse riigikaitselistele aspektidele.
Erakond Eestimaa Rohelised toetavad Eesti Metsa Abiks poolt välja toodud argumente.
Me peame kaitsma metsi, et säiliks looduslik tasakaal, elupaigad ning elurikkus, aga loodusmetsade säilimist vajab ka meie riik. Muuhulgas ka julgeolekulistel põhjustel.
Riigikaitse seisukohalt on oluline, et meil säiliksid looduslikud põlismetsad, mis pakuvad kriitilistel aegadel Eesti rahvale nii mitmekesisemat toidulauda kui takistavad oluliselt ka meie vaenlase üksuste ja tehnika liikumist. Suured lageraie alad on võimaliku sõjalise agressiooni korral otsene oht meie omariikluse säilimisele. Lagedaks raiutud väljad ei paku vajalikul määral varjumisvõimalusi ega võimalda planeerida piisavalt varitsusi, et Eesti pinnale tunginud agressori üksuste liikumist aeglustada ja neid kulutada.
Eriti küüniline on raiemahtude suurenemise nõudmine seega olukorras, kus meie idanaaber on taaskord näidanud, et rahumeelset kooseksisteerimist tema poolt oodata ei ole. Seetõttu on veelgi olulisem säilitada iga väike eelis, mis meil on ehk hoida alles võimalikult palju vana metsa.
Võsastunud lageraielank ja puupõllu-noorendik vajalikke kaitsevõimalusi ei paku!
Jõudu teile, Eesti Metsa Abiks, teema hoidmisel.Oleme avatud koostööle meie ühiste eesmärkide saavutamisel ja looduskaitseliste väärtuste eest võitlemisel.
Erakond Eestimaa Rohelised
Johanna Maria Tõugu
johanna@rohelised-ee.vserver.zonevs.eu
+372 5083887

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »