Rohelised mõtted

17
Nov
2022

Nõuame Iraani diktaatorliku režiimi agressiooni lõpetamist!

Laupaeval, 19. novembril kell 14.00 toimub Tallinnas, Vabaduse väljakul meeleavaldus nende iraanlaste toetuseks, kes vapralt diktaatorliku režiimi vastu võitlevad. 

Euroopa Parlament hääletas 6. oktoobril resolutsiooni Mahsa Jina Amini surma ja naiste õiguste eest seisvate meeleavaldajate mahasurumise kohta Iraanis. Rohelised mõistavad teravalt hukka Mahsa Jina Amini mõrva ja julgeolekujõudude ohjeldamatu vägivalla. Rohelised kutsuvad Euroopa Liidu nõukogu ja komisjoni üles avaldama Iraani ametivõimudele survet, et nad lõpetaksid viivitamatult meeleavaldajate vastu suunatud vägivalla ja teeksid Interneti kõigile kättesaadavaks. Samuti kutsume üles Rektorite nõukogu võtma avalikult seisukohta Iraani päritolu tudengite kaitseks Eestis.

Roheliste kaasjuht Johanna Maria Tõugu kommenteerib: 

“On möödunud üle kahe kuu sellest, kui Iraani moraalipolitsei tappis Mahsa Jina Amini ja Iraani ametivõimud ei ole suutnud võtta vastutust ei tema ega ühegi sadade protestija tapmise eest, mis on pärast seda toimunud. Seetõttu kutsume Iraani ametivõime üles viima läbi Mahsa Jina Amini surma sõltumatu, erapooletu ja kiire uurimine ning lõpetama rahumeelsete meeleavaldajate ja inimõiguste kaitsjate vastu suunatud vägivald.’’ 

Viimase nelja aastakümne jooksul on Iraani naised jätkanud rahumeelselt protestimist kohustuslike hidžabireeglite ja nende põhiliste inimõiguste rikkumiste vastu. Väljendame oma solidaarsust Iraani naiste ja kogu riigis toimuvate protestidega.

Kutsume ELi ja selle liikmesriike üles kasutama kõiki suhteid Iraani ametivõimudega, et lõpetada meeleavalduste vägivaldne mahasurumine ning nõuda kõigi seaduste ja tavade tühistamist, mis jätavad naised ilma nende autonoomiast ja õigustest. Inimõiguste austamine peab olema ELi ja Iraani suhete arendamise põhikomponent.

FBs ürituse link, mida jagada: https://fb.me/e/2upT6qIr6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »