Rohelised mõtted

16
Mar
2022

Nimetame Moskva puiestee ümber Kiievi puiesteeks

Ettepanek Tallinna Linnavalitusele

Lugupeetud Mihhail Kõlvart
Lugupeetud Madle Lippus

Erakond Eestimaa Rohelised teeb Tallinna linnale ettepaneku muuta Lasnamäel asuv Moskva puiestee Kiievi puiesteeks ja seda ümbritesev Kivila tänava poolne roheala Ukraina pargiks. Teeme ka ettepaneku värvida piirkonnas olevad pargipingid Ukraina rahvusvärvidesse. See on vähim, mida saaks Tallinna linn teha Ukraina põgenikele kodutunde loomiseks.

Arvestades praegusi sündmusi Ida-Euroopas, peame näitama oma ühtsust Ukrainaga ja avaldama rahule toetust ka sümbolite keeles.

Leiame, et Tallinna linnal on oluline roll euroopalike väärtuste kandjana. Iseseisva Eesti pealinnas Tallinnas ei ole kohta Euroopa vastaste väärtuste auks nimetatud puiesteele. Erakond Eestimaa Rohelised pakutud nimemuutusega saab Tallinn edastada sõnumit, et me ei soovi tagasi Nõukogude Liitu. Eesti ja ka Ukraina koht on vabas Euroopas.

Tallinna piirkonna juht Remi Olesk: ,,Ukraina võitlus demokraatia ja iseseisvuse eest on eeskujuks kõigile! Vilnius sai endale Ukraina kangelaste tänava, Oslo Ukraina väljaku, Riiast leiab Iseseisva Ukraina tänava. Ka Tallinnal on aeg näidata toetust Ukrainale. Linlased on oma toetust juba näidanud. 26. veebruaril tuli Vabaduse väljakule Ukraina vabadust toetama 30 000 inimest, mis on Eesti mõistes väga suur rahvahulk.

Fotol Moskva puiestee Tallinnas Lasnamäel. Allikas: Wikipedia

1 Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »
%d bloggers like this: