Rohelised mõtted

08
Aug
2022

Marti Soosaar: ,,Tänane elektrihind on viimase 15 aasta valitsuste tegemata töö tagajärg.”

Elektrihind on meie viimaste valitsuste küündimatu tegevuse tõttu tõusnud keset suve enneolematutesse kõrgustesse. Inimesed said alles kätte juuli elektriarved, mis tõmbasid hinge kinni ka neil, kelle kodus pole konditsioneeri. Augustis rallime juba päris tihti 1000€/MWh juures. Kiiremini kui Ott Tänak Soome rallil. Täiesti ajuvaba. Hando Sutter lohutas hiljuti, et futuuride hinnad tuleval talvel on veelgi ulmelisemates kõrgustes.

Eesti Energia teeb rekordkasumit. See on loogiline, sest kasumiosa sõltub paljuski hinnast. Eks sealt saab raha eelarvesse tagasi ja sealtkaudu ehk saab aidata klientidel kõrgeid arveid tasuda. Abiks seegi, ent seda ringmängu saanuks muidugi vältida, kui valitsused oleks viimase 15 aasta jooksul midagigi tõsisemat teinud, et meil oleks taastuvenergeetika võimsused välja arendatud, et oleksid salvestusvõimekused, et oleks piisavalt riikide vahelisi ühendusi, et oleks piisav võimekus elektrivõrgus väiketootjaid pardale võtta.

Täna nutame ja maksame selle eest, et oleme sellist poliitikat aastaid valinud. Maksame ka täitsa oma kodumaise ressursi ehk küttepuude eest ulmehinda, sest meie küttepuudest saavad puidugraanulid, mis rändavad ahju mõnes teises Euroopa riigis. Kui oleksime eeslid, siis lonkaksime nelja jalga, praegu õnneks vaid kahte.

Lühinägelikumad ja kergeusklikumad kodanikud süüdistavad rohelisi ja rohepööret, mitte valitsusi, kelle möödalaskmisi oleme rahulikult talunud.

Aga Eesti pole ju ainuke? Jama ja kõrged elektrihinnad on ju mujalgi? Tõsi, kui kas see, et teisedki on vigu teinud õigustab meid? Mitte eriti, sest meil ometigi on Venemaaga (terroristlik riik) kogemused, mida näiteks sakslastel pole.

Kas see on meie saamatute valitsuste loojangupäike või tõuseb sealt meile uus, parem ja rohelisem päev?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »