Rohelised mõtted

29
May
2022

Keskkonnaminister peab tagasi astuma!

Kaja Kallasele, peaminister
Jüri Ratasele, Riigikogu esimees

Meie, allakirjutanud, nõuame keskkonnaminister Erki Savisaare kohest tagasiastumist!

Keskkonnaminister levitab keskkonnahoiule kahjulikku informatsiooni, teeb keskkonnakahjulikke otsuseid lähtudes valeinformatsioonist ega arvesta Eestis korraldatud rahvaalgatuste ja küsitluste tulemustega.

Määruse muudatusega riigimetsa raiemahtu tõsta on ainult metsatööstuse äri huvides olles keskkonnale, majandusele ja riigi julgeolekule kahjulik otsus.

Ministri põhjendused ei ole olnud pädevad.

– RMK kestvuslepingud on jätkuvalt salajased, RMK müüb puitu alla turuhinna tehes nõnda riigile otseselt kahju.

– Üraskikahjustuste likvideerimisel ei ole vaja uuendusraiete pindala suurendada, sest metsa kahjustusi likvideeritakse metsakaitseekspertiisiaktide alusel ja sanitaarraiega. Üraskikahjustuste ennetamisel ja üraskitõrjel on Keskkonnaministeeriumi töö puudulik.

– Keskkonnaministri poolt kooskõlastusringile saadetud seaduseelnõu (seaduseelnõu nr. 21-1206/05) tasalülitab kohalike elanike kaasamise kodumetsade kaitsel (KAH-alad) ja on vastuolus EL keskkonnaõigusega ning Århusi konventsiooniga.

– Keskkonnaminister ignoreerib oma tegevusega täielikult 26. aprillil Riigikogule üleantud rahvaalgatust kodumetsade (KAH-alade) kaitseks uuendusraiete eest, millega liitus 41 organisatsiooni ja 3769 kodanikku. Tuleb selgelt eristada, et kodumetsade kaitse taotlus ei ole looduskaitse alla võtmise taotlus, nagu minister eksitavalt väidab püüdes tasalülitada rahvaalgatuse allakirjutanuid.

– Keskkonnaminister eksitab avalikkust manipuleeriva väitega, et metsade lagedaks raiumine on kliimamuutuste leevendamisele kasulik. Puidust kestvustoodetest rääkimine ei saa õigustada kliimasäästmise ettekäändel lageraieid. Keskkonnaministeeriumi andmetel on Eesti mets muutunud ülemääraste raiete tõttu CO2 heitme allikaks. Selles olukorras oleks süsinikuemissioone vähendav ning metsade jätkusuutlikku majandamist ettenägev variant lageraiete pindala vähendamine.

– Keskkonnaministri sõnum on, et inimeste kodumetsad ei ole tähtsad, neid ei pea hoidma, sest need on ainult puiduvarumise metsad.

– Keskkonnaminister on teinud otsused ümberlükatud info põhjal – saematerjali import on EMTA sõnul suurem kui eelmisel aastal samal ajal ning seda on ministrile ka korduvalt öeldud. Minister ei ole uut infot saades oma väiteid korrigeerinud.

Keskkonnaminister Erki Savisaar on kaotanud täielikult usaldusväärsuse ning eelnevat arvesse võttes nõuame ministri tagasiastumist.

25. mail 2022. aastal

Päästame Eesti Metsad

Keskkonnateabe Ühendus

MTÜ Niilusoo

Erakond Eestimaa Rohelised

Roheline Vald MTÜ

Lohusalu Poolsaare Loodusselts

Roheline Pärnumaa

Vastuhakk Väljasuremisele Tallinn

Eesti Metsa Abiks

MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus

Kagu-Eesti Loodusrahvas MTÜ

Eesti Looduskaitse Seltsi Metsandustoimkond

Roheline Läänemaa

Lüganuse Tagaküla MTÜ

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing

MTÜ Sümbioosis

PÄRAKÜLA SELTS MTÜ

Koosloodus SA

MTÜ Rannamännikute kaitseks

Ohtu Loodusselt MTÜ

Fridays for Future Eesti

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »