Rohelised mõtted

27
Jun
2022

Johanna Maria Tõugu: ,,Meie linnad on kujundatud võõraste unistuste järgi”

Autolise eluviisiga linnaisad on uus eliit, kes konditsineerita pööbli elu ei mõista. Lihtne on jahedas autos mitte aru saada sellest, kui kuum on päikeses lõõmav asfaltkõrb ja kui vajalik on mitmetasandiline haljastus. Nii sünnivadki otsused autode kasuks ja linnarahva kahjuks. ,,Kui on palav, minge istuge seal, kus on konditsioneer!” on sama, nagu öelda, et “kui leiba ei ole, sööge kooki!”

Konditsioneer on sageli vaid paigus, kus peame raha kulutama. Vaid üksikud paigad nagu raamatukogud on veel avalikud asutused, kus raha kulutama ei pea. Me oleme sunnitud sellesse olukorda, mida me ise ei ole valinudki.

Ja ärme osta nende müüdud unistusi suurtest autodest ja neljarealistest maanteedest. See unistus ei ole mõeldud mitte meie heaoluks, vaid tööstuse heaoluks. Hindamatu unistus on vaba maa, oma toidusalu, puhas õhk ja vesi ja elurikkus meie ümber. Ja sellest unistusest võidavad kõik. Sina, sinu kaasmaalased, sinu enda lapsed, ja isegi tapva kuumuse eest põgenevad inimesed Aafrikas ja Aasias.

#takebackpower

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »