Rohelised mõtted

26
Jan
2021

Helina Tilk Raul Kirjanenile: Isegi teie ei tohi sõita üle inimeste õigustest!

Teie äriimpeerium nimetusega Graanul Invest on muutunud Euroopa suurimaks graanulitootjaks ja teid nimetatakse hellitavalt graanulikuningaks. Kuningale omaselt käsitlete teisi kodanikke oma alamatena, kes peaksid oma eetilised tõekspidamised ja järgnevate põlvkondade võimalused elamisväärseks eluks lühiajalise majanduskasvu altarile ohverdama. 

Paraku kasvab Eestis nende ettevõtjate hulk, kes tahaksid hoida ja kaitsta veel allesjäänud loodusväärtusi, liialt aeglaselt. Metsaomanikuna pean igapäevaselt tõrjuma pealetükkivaid telefonikõnesid metsaärikatelt, kes minu hoitud ja paljudele liikidele koduks olevas metsatukas vaid palke ja rahanumbreid näevad. 

Tean, et erinevalt neist oskate teie vana ja väärikalt liigirikka koosluse puhul hinnata ka seda hindamatut kasu, mis meie kaunil planeedil elu võimaldab. Olete ju endagi kodu rajanud tihedasse metsa ja oma miljoneid teenite hoopis mujalt raiutud puude hakkimisega. 

Kuid hoolimata teie silmakirjalikkusest, jagan siiski ka teie muret, et elu edendamiseks on tarvis kompromisse teha. Kuid kompromiss tähendab, et järeleandmisi teevad kõik, mitte ainult haavatavam osapool. Aga siis pole see enam kompromiss.

Kui siiralt hoolite ja soovite, et edaspidi oleks võimalik rahulikult arutada ka suurte taristuobjektide planeerimist ilma, et rahvas esimese asjana sarved vastu ajaks, peab midagi muutma. 

Et tulevikus läheks teisiti kui tselluloositehasega või et RMK nime kuulmisest ei hakkaks inimesel süda kohe vihast kloppima, siis oleks tarvis lõpuks ometi loobuda planeeringute juures tavakssaanud vassimistest, kaasamispõhimõte eiramisest ja elementaarsetest tasuvusanalüüsidest ja keskkonnamõjude hinnangutest möödahiilimisest. 

Kadunud usalduse taastamine võtab aega. Tööstus ja riik vastse naisteväega eesotsas saab nüüd teha esimese sammu ja anda kaevikutes valvavatele kodanikele ometigi veidi hõlpu.

Kehtestage hea tahte märgina kõikjal lindude pesitsuseaegne raierahu ning pange pausile raied kaitsealadel ja inimeste kodude ümber! 

Ettevõtja ja metsakaitsja 

Helina Tilk

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »