Rohelised mõtted

27
Mar
2019

Evelin Ilves ja Peep Mardiste kandideerivad Euroopa Parlamenti

Täna, 27.03. algas kandidaatide esitamine Euroopa Parlamendi valimistele. Selle puhul kutsusid Eestimaa Rohelised ja Evelin Ilves ajakirjanikud rohelisele teele Evelini kodurestorani ROOG aadressil Pikk 57-1, Tallinna vanalinnas.

Esmaspäeval jõudis meediasse uudis, et Evelin Ilves kandideerib Eestimaa Roheliste nimekirjas Euroopa Parlamenti. Erakonna esinaine Züleyxa Izmailova: “Me ei ole pärast äsjaseid Riigikogu valimisi püssi põõsasse visanud ja jätkame meile oluliste teemade esindamist, sest sellest sõltub nii meie rahva tervis kui ka kogu planeedi säilimine. Meil ei ole planeeti B! Teeme selle nimel tööd, et Eesti valijad ärkaksid ja meid üles leiaksid.”

“Rohelised astuvad vihakõne vastu ja eelistavad mõistuse ning südame häält,” ütles erakonna Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat Evelin Ilves. “Eesti inimestel on võimalus teha ajalugu ja saata esimest korda meie poliitilises ajaloos Euroopa Parlamenti roheline kandidaat. Ekstremistide kõrval on rohelised Euroopas kõige kiiremini kasvav jõud. Euroopa tasandil ei lähe rohelistele antud hääl kaduma, vaid osutub pigem kaalukeeleks kahe suurima jõu – EPP ja Sotsialistide omavahelises võimuvõitluses.”

Nagu varasematelgi kordadel, lähevad kõik Euroopa rohelised parteid Euroopa Parlamendi valimistele koos ettevalmistatud identse valimisplatvormiga. See näitab suunda demokraatlikule ja kaasavale Euroopale, mille majandus ei ole suunatud mitte loodusressursse raiskavale kiirele hetkekasule, vaid mis töötab tulevaste põlvede huvides.

Roheliste toel on Euroopas saavutatud nii mõndagi näiteks taastuvenergias, ohtlike kemikaalide keelustamisel, suurfirmade maksustamisel või autoritaarsete valitsuste ohjamisel. Teha on veel palju ja roheliste hiljutised valimistulemused valimistel paljudes EL liikmesriikides süstivad optimismi ka Euroopa Parlamendi valimiste eel.

“Rohelised teeb Euroopa Parlamendis väärtuslikuks see, et erinevalt suurparteidest ei keskendu me mitte võimumängudele, vaid euroopalike väärtuste hoidmisele ja sisulistele tulevikuteemadele,” täpsustab Peep Mardiste, erakonna liige ja kandidaat eelolevatel valimistel. “Olen Euroopa Parlamendis töötades näinud, et keskmise suurusega saadikugrupina on rohelised sageli kaalukeeleks, kelle otsusest sõltub teinegi kord seaduseelnõu saatus. Rohelised toetavad tugevat Euroopat ja ühistegevust, sest ainult riikide koostöös saab lahendada globaalseid probleeme, nagu kliimamuutused või migratsioon.”

Tutvu lähemalt Euroopa Roheliste üle-euroopalise programmiga eesti keeles siin: https://vote.europeangreens.eu/et

Sama uudise kajastused meedias:

https://www.delfi.ee/news/eurovalimised2019/uudised/rohelised-kinnitavad-et-evelin-ilves-nende-nimekirjas-euroopa-parlamenti-kandideerib?id=85720141

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-evelin-ilves-kandideerib-sest-president-kutsus-poliitikasse-tavalisi-inimesi?id=85728569

https://poliitika.postimees.ee/6555142/galerii-europarlamenti-kandideeriv-evelin-ilves-kutsus-rohelist-teed-jooma

https://www.ohtuleht.ee/953632/fotod-evelin-ilves-pohjendab-miks-kandideerib-europarlamenti-roheliste-nimekirjas

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »