Rohelised mõtted

Kliimahädaolukord - kliimategevused
16
Feb
2020

Europarlamendi fraktsioonid hoogustavad kliimakriisi

Europarlamendi liikmed lükkasi häältega 443 – 169 tagasi ettepaneku mitte kinnitada Euroopa Liidu neljandat ühishuvi-projektide (PCI) loendit, mille esitas oktoobris veel Euroopa Komisjoni eelmine koosseis,” kirjutab Euractiv.com. Rohelised leidsid, et Euroopa Liidu rahastamise aluseks oleva nimekirja kinnitamine oleks vastuolus Euroopa süsinikuneutraalsuse saavutamise eesmärgiga.

“Arvestades kliimaalase hädaolukorra tõsidust ja vähest aega, mis meil on kliimakatastroofi ärahoidmiseks jäänud, täiesti ebaadekvaatne kulutada avaliku sektori raha fossiilkütuse projektidesse, kui samal ajal peaks Euroopa investeerima hoopis energiatõhususse ja taastuvenergiataristusse ning vesiniktehnoloogiasse. Märkimist väärib ka fakt, et kliimavaenulik otsus sündis konservatiivsete paremäärmuslaste ja sotside ning nende vahele jäävate keskmike koostööst,” ütles Roheliste liider Züleyxa Izmailova.

“Euroopa Kliimafondi tööstuskonsultantide uue uuringu kohaselt ei vaja Euroopa varustuskindluse tagamiseks uut gaasi infrastruktuuri ning 29 miljardi euro kulutamine PCI nimekirjas olevale 32 gaasiprojektile täiesti tarbetu. Käesoleva info valguses ja keskkonnaorganisatsioonide arupärimiste peale on EU ombutsman algatanud uurimise, selgitamaks, mis alustel EL-i kliimapoliitikaga vastuolus olevad taristuprojektid nimekirja sattusid. Kas tegu võib olla korruptsioonijuhtumiga räpase energiatootmise kasuks?,” küsis Izmailova retooriliselt. “Valdkonna vastutava volinikuna peaks Kadri Simson selles osas tähelepanelikum olema.”

Züleyxa Izmailova, Eestimaa Rohelised juht (Laila Kaasik foto)

“Küsimus pole ainult üldises kliimapoliitikas ja rahas, vaid otseselt inimeste elus ja surmas,” märkis Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane. “Fossiilkütuste kasutus kogu maailmas maksab tervisekahjude mõttes 8 miljardit dollarit päevas. See tähendab ka, et 4,5 miljonit inimest sureb aastas enneaegselt fossiilkütustest põhjustatud reostuse tõttu – neist 630 Eestis. Lisaks veel reostusest tingitud 400 uut astmajuhtu laste seas ja pea 100 000 töölt puudutud päeva.” (loe värsket uuringut siin: https://energyandcleanair.org/wp/wp-content/uploads/2020/02/Cost-of-fossil-fuels-briefing.pdf)

Aleksander Laane, Eestimaa Rohelised volikogu esimees (Laila Kaasik foto)

Otsusega, mille vastu roheliste fraktioon hääletas, suunab EL 29 miljardit eurot taastumatute energiaallikate taristuprojektidesse, millele lisandub veel 50 protsenti trasse ehitavate liikmesriikide maksumaksjate raha.

Fraktsioonide häälte jagunemine kolmapäevasel hääletusel

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »