Rohelised mõtted

16
Mar
2021

Eestimaa Roheliste juhtide avalik pöördumine rahandusministrile, valitsusele ning Riigikogule

Lugupeetud rahandusminister, lugupeetud Vabariigi Valitsus, lugupeetud Riigikogu.

Me oleme riigina kriisis, seda ei ole teile vaja meelde tuletada. Kahtlemata on tegu keerulise ajaga ning rohelistena soovime teile jõudu ja otsustuskindlust, et mitmes mõttes äärmiselt ebameeldiv olukord võimalikult kiiresti laheneks.

Tunnustame tänase valitsuse otsust võtta vastu lisaeelarve, mille mahuks on vähemalt 600 000 000 eurot – praeguses situtasioonis on selline käik ainuvõimalik.

Pöördume täna teie poole palvega tühistada eelmise valitsuse poolt kinnitatud 171 000 euro suuruse katuseraha eraldamine abordivastasele liikumisele MTÜ Elu Marss. Seda Roheliste palvega ühinesid 72h jooksul ligi 16 000 inimest – nii suurt allkirjade hulka pole nii lühikese ajaga veel ükski teine petitsioon kogunud.

Raha eraldamine  MTÜ Elu Marsile oleks praeguses olukorras äärmiselt kohatu, devalveerides nii naiste õigusi kui ka Eesti senist kurssi üldiselt. Mitte ühegi naise jaoks ei ole abort kerge otsus, vastupidi. Oleme veendunud, et parim viis abortide vähendamiseks on panustamine seksuaalharidusse. On väga hea meel tõdeda, et seni on Eesti just nii teinudki ning tulemused on silmnähtavad: abortide arv, võrreldes vabariigi taasiseseisvumise esimeste aastatega, on tänaseks vähenenud rohkem kui seitse korda.

Loodame väga, et otsustate antud rahaeralduse tühistada ning suunata see summa kohta, mis meie ühiskonda tõepoolest edasi viiks.

Lugupidamisega

Züleyxa Izmailova
Kaspar Kurve
Erakond Eestimaa Rohelised kaasjuhid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »