Rohelised mõtted

02
Aug
2016

Eestimaa Rohelised on suurfirmade GMO-diktaadi vastu

Erakond Eestimaa Rohelised avaldab nördimust valitsuse ja Riigikogu otsuste pärast, mille tulemusena pääseb Euroopa keskkonda kahjustama veel üks geneetiliselt muundatud organism (GMO). Eesti hääletas Euroopa Nõukogus GMO-saaste leviku poolt, vastandades ennast nii Euroopa Parlamendi enamuse kui ka Nõukogu enamusega, kes GMOd ei toetanud. Lisaks on see vastuolus Eesti valijate tahte ning toidujulgeolekuga. Tegemist on rahvusvahelise suurkorporatsiooni maisisordiga Pioneer 1507, mis toodab putukaid (mitte ainult kahjureid!) tapvat mürki. Organismidel, mis on inimeste poolt muundatud putukatapjateks, ei ole kohta meie looduses. Meil on niigi probleeme taimi tolmeldavate putukate arvu vähenemisega üle kogu Euroopa.

Lisaks üheksateistkümnele GMO vastu hääletanud Euroopa riigile, Euroopa Parlamendile ja muidugi Euroopa Rohelistele on otsust tauninud ka keskkonnakaitse organisatsioonid nagu Greenpeace jt.

Erakond Eestimaa Rohelised esimees Aleksander Laane: ” Eestimaa tulevik peitub puhatas looduses, Euroopas hinnatud mahetoodangus, liigirikkuses ja tervist soosivas elukeskkonnas. GMO on oht meid ümbritsevale loodusele ja seekaudu ka meile endile. Me nõuame GMO maisi seemnete sissetoomise ja kasvatamise keelustamist Eestis. ”

Selle maisi terad Eestis ei valmi. Pole ühtegi argumenti, miks Eesti peaks aktiivselt tegutsema ja hea seisma geneetiliselt muundatud maisi eest, vastandudes kogu Euroopa avalikule arvamusele ja ohustades oma julgeolekut ning jätkusuutlikust. GMO-seemned toovad endaga kaasa rahvusvaheliste firmade diktaadi, mis tähendab nii ogarat väetamis- ja mürkidega pritsimise sundi just nende määrtaud toodetega kui seemne-diktaati.

Erakonna aseesimees Olev-Andres Tinn lisas: “Taaskord näitas Eesti riik ennast kui rahvusvahelise kontserni marionett. Väärtuspõhine poliitika jääb sellise valitsemiskultuuri juures unistuseks.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »