Rohelised mõtted

Peatage sõda Ukrainas
25
Feb
2022

Eestimaa Rohelised kutsuvad üles toetama Ukrainat!

Erakond Eestimaa Rohelised on seisukohal, et Ukrainas on vaja koheselt välja kuulutada relvarahu koos Venemaa sõjaväe täieliku väljaviimisega kogu Ukraina territooriumilt.

Seni aga kutsuvad Eestimaa Rohelised üles Ukrainat kõigiti toetama nii relvastusega, laskemoonaga, humanitaarabiga kui ka poliitilisel tasandil. Venemaa ja Valgevene kuritegelikele reziimidele ning sissetungi otsuste tegijatele isiklikult ja nende lähedastele tuleb kehtestada võimalikult valusad sanktsioonid kohe.  Vabadustarmastavad riigid peavad kuulda võtma ukraina presidendi üleskutset ning võimaldama vabatahtlikel Ukrainat aidata nii kaitses kui humanitaarvallas.

On vaja avaldada survet Vene Föderatsiooni režiimi kontrolli all olevate sotsiaalmeediakanalite sulgemiseks. 

Eesti Vabariik ja liitlased peavad tegema ettepaneku võtta nii Venemaa kui ka Valgevene režiimide juhid kui rünnaku täideviijad vastutusele Haagi Rahvusvahelises Kriminaalkohtus või selleks otstarbeks loodud tribunalis.  

Antud agressiooni valguses on selge, et Eesti Vabariigi Valitsus peab suunama oma tähelepanu tsiviilkaitserajatiste ehitamisele.

Õiglaste  sanktsioonide takistuseks on kujunenud eelnevate ja ka praeguse parlamendikoosseisu ning valitsuste tegemata töö taastuvenergia tootmisvõimsuste – eriti meretuuleparkide – ja salvestusvõimaluste rajamisel. 

Venemaa sõjaväe tegevus Tšernobõli ja teiste tuumajaamade hõivamisel ja nende õhkulaskmise ähvardused näitavad ära ka tuumaenergiaga kaasneva selge julgeolekuohu. Eesti koos Euroopa Liiduga vajab taastuvenergial, soojuse ja elektri kohalikul koostootmisel ning vesinikul põhinevat hajatootmisvõimekust, mis vabastab meid Venemaa fossiilenergia lõksust.

Slava Ukrayini!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »