Rohelised mõtted

27
Jul
2022

Betoonpoliitika asemel demokraatia! 5 punkti, et Eesti oleks õiglasem

  • Kaotame valimiskünnise – sellega vähendame võimu betoneerimist ja suurendame demokraatiat, andes võimaluse uutele poliitilistele liikumistele ja väiksematele erakondadele riigijuhtimises kaasa rääkida.

  • Lubame Riigikogu valimistel osaleda ka valimisliitudel, sealhulgas erakondade valimisliitudel. Paljudes arenenud riikides on see lubatud. Sellisel juhul võib valimiskünnis alles jääda.

  • Tühistame Riigikogu valimiste kautsjoninõude – inimeste varanduslik seisund ei tohi takistada demokraatiat ja kandidaatide valimistel osalemist. Kautsjoni suurus on praegu ühe kuu miinimumpalk, ca 650 €, mis on takistuseks paljudele üksikkandidaatidele ja väikestele erakondadele. Rahaline kautsjon lõhestab ühiskonda. Et kandidaadid saaksid näidata, et nende kandideerimissoov on tõsine, tuleb kautsjoni maksmise asemel esitada 50 toetusallkirja. Praegu toetatakse riigieelarvest rohkem neid erakondi, kes on niigi võimu juures, käsutavad riigieelarvet ja mille paljud liikmed saavad palka Riigikogu või valitsuse liikmena või muudes riigiametites.

  • Muudame erakondade toetuse riigieelarvest võrdeliseks valimistel kogutud häältega. Vältimaks väiksemate erakondade diskrimineerimist, kasutame ka minimaalset ja maksimaalset toetuse suurust.

  • Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonis peavad olema esindatud kõik erakonnad, kelle üle järelevalvet teostatakse – ka parlamendivälised.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »