Rohelised mõtted

26
Mar
2022

Antsla Rohelised alustasid allkirjade kogumist lageraiete vastu KAH-aladel

Laupäeval 26.03 läks lahti allkirjade kogumine Antsla Roheliste poolt alustatud petitsioonile, mis taotleb uuendusraiete (lage- ning turberaiete) keelustamist Antsla valla territooriumil asuvatel KAH-aladel. KAH-alad ehk kõrgendatud avaliku huviga alad on RMK hallatavatel maadel asuvad alad, mille majandamisega kaasneb kõrgendatud avalik huvi. Antsla vallas on üldplaneeringuga kehtestatud kaks KAH-ala – Antsla linna puhkemets (Kasumõts, piirneb Antsla linnaga) ning Haabsaare külas jahimaja ümbruse mets.

„Otsuse tegemine seoses lageraiete keelustamisega KAH-aladel on 100% Antsla valla pädevuses,” selgitas Antsla volikogu liige ning arengu- ja planeerimiskomisjoni juht Kaspar Kurve. „Tegemist on ühest küljest väikese, kuid olulise sammuga mitmekülgse looduskeskkonna säilitamiseks Antsla vallas. Soovime iga hinna eest vältida naabervalla Otepää saatust, kus RMK, ilma kohalikke kaasamata, raius keset Otepääd kogukonnale äärmiselt olulise KAH-metsa.”

„Meie jaoks on oluline, et kohalikud elanikud saaksid nii Antslas kui Haabsaares linna ümbruse metsaradadel teha tervisesporti ja loodusvaatlusi, et säiliksid elupaigad lindudele ja loomadele ning et Antsla linna elanikud oleksid tänu metsale paremini kaitstud võimaliku tööstusmüra ja õhureostuse eest,” kommenteeris Antsla volikogu liige Airi Hallik-Konnula. „Oleme seisukohal, et Antsla valla üks suurimaid väärtusi on meie looduskeskkond ning soovime, et KAH-alasid majandataks vaid läbi püsimetsanduse põhimõtete.”

Petitsiooni allkirjastamine toimub rahvaalgatus.ee keskkonnas. Vallavalitsus on kohustatud teemat arutama, kui vähemalt 1% Antsla valda registreeritud inimestest sellele oma allkirja annab.

Link petitsioonile:
https://kohalik.rahvaalgatus.ee/initiatives/6588767e-0cce-4ad0-b469-3c7d9f7336ff

Lisainfo:

Kaspar Kurve

kasparkurve@gmail.com

53901107

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »