Rohelised mõtted

09
Nov
2020

Kaspar Kurve: 25. aprill – erakorralised valimised, mitte abielureferendum

Mart Helme on fenomen – poliitika poliitikaks, aga et meie ministril on ühtlasi harukordne võime tulevikku näha ja teada absoluutselt tõde, on ikka kõva sõna küll – Helme teab täpselt, et valimistulemused USAs olid võltsitud ning et õhus on kodusõja puhkemine.

Ma ennustan siis samuti. Kodusõda Eestis ei tule. Meie väljad ei saa olema kaetud soolikate ja sisikondadega. Ning Mart Helme nimi kaob Eesti valitsusest ja meediast õige pea. Jüri Ratas leiab lõpuks eneseväärikuse üles ja Helme sunnitakse lahkuma. Ma unes nägin, et võib-olla isegi valituse laialimineku hinnaga. Ning olgem ausad – see pole Keskerakonnale tegelikult sugugi kõrge hind, mida maksta.

Mis täpsemalt on Jüri Ratas ja Keskerakonna agenda tänases valitsuses, on vähemalt siiani jäänud saladuseks. Isamaa sai oma pensionireformi, EKRE oma abieluküsitluse, Keskerakond on siiani saanud vabandada. Oma eksimusi peabki tunnistama ning vabandamisel kui sellisel pole iseenesest süüd. Aga kui oma vigadest ei kavatsetagi õppida, pole ka vabandamisest enam kasu.

Ratas ei ole nurka mänginud ainult iseennast ega Keskerakonda. Ratas on läbi EKRE kaasamise valitsusse mänginud nurka terve Eesti. Ühtäkki on Ida-Euroopa suurim edulugu teinud läbi metamorfoosi tigedaks ja väiklaseks postkommunistlikuks riigiks, mis ei ületa rahvusvahelist uudiskünnist juba ammu positiivsete uudistega, vaid ühe ministri matslike (aga teadlike) väljaütlemistega.

Mart Helmel on ühes õigus – Eesti julgeolek ongi ohus. Aga meie julgeolek pole ohus mitte homode, mustanahaliste jt tõttu, vaid Mart Helme ja EKRE pärast, kes meie liitlassuhteid järjepidevalt õõnestavad. Helmel pole enam võimalik väärikalt lahkuda, see aeg on möödas. Aga lahkuma Helme peab, kasvõi endale kohaselt ehk mitteväärikalt.

Jüri Ratas on täna tõelises kahvlis, sest EKRE asemel oleks ainus alternatiiv võtta valitsusse Reformierakond, mille neoliberaalne majanduspoliitika on Eestile sisuliselt sama hull kui EKRE väljaütlemised. Lauale jäävad seega erakorralised valimised – Ratas peaks viimast korda vabandama, seekord selle eest, et selline fopaa nagu EKRE valitsusse kaasamine üldse tehti, ning need viivitamatult välja kuulutama. 25. aprillil toimugu erakorralised valimised, mitte abielureferendum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »