Rohelised mõtted

Aleksander Laane ja Ott Kiens
22
Jul
2021

Kutsume kõiki vaktsineerima! Link vaktsineerimiskaardile lisatud.

Kutsume üles kõiki inimesi ennast COVID-19 vastu vaktsineerima, et saabuval sügisel saaksime jätkata normaalse eluga.

Ott Kiensi, Roheliste liikme ja kopsuarsti sõnul on praegu viimane aeg teha esimene süst, et sügiseks oleks käes minimaalne kaitse. “Soovitame inimestel ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerida, nii näitame üles hoolivust enda ja teiste suhtes! Praeguseks on selge, et koroonaviirus jääb meiega pikemaks ajaks ning ei kao iseenesest ära. Eriti uue nakkusohtlikuma delta viirustüve tingimustes on oluline võimalikult kõrge vaktsineerituse tase, et nakatumise määr püsiks madal ning oht inimeste elule, tervisele ja töökohtadele oleks minimaalne,” ütles Kiens.

Viimastel nädalatel on haigestumine olnud tõusuteel ja alanud on kolmas laine. Roheliste erakond peab oluliseks, et riik ning valitsus kehtestaks kiiresti kindlad reeglid, mis motiveeriks inimesi ennast vaktsineerima. “Pärast pikka riigipoolset jalgade lohistamist oleme lõpuks niikaugel, et vaktsineerida saab mugavalt ilma järjekorrata vaktsiinibussis, apteekides ja muudes inimestele lähedal asuvates kohtades. Kahjuks ei suuda aga valitsus otsustada, kas ja mis hüved peaks vaktsineerimisega kaasnema,” ütles Aleksander Laane, Roheliste volikogu juht. Roheliste hinnangul tuleks piirangutest vabastada vaktsineeritud ning haiguse läbi põdenud inimesed. “Kutsume kõiki erakondi üles väljendama oma kindlat seisukohta,” lisas ta.

Vaktsiinibussides saab vaktsineerida ka etteteatamiseta – tuleb lihtsalt kohale minna. 

Busside liikumisgraafiku leiad siit: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Lisaks tavapärasematele vaktsineerimispunktidele saab pöörduda ka apteekrite poole – nende nimekirja leiad siit: Koroonaviirus — Vaktsineeri apteegis

Terviseameti andmetel suurenes nädalaga uute juhtude arv 24,6% võrra ning kasvas nakatumiskordaja R, mis on üle-eestiliselt 1,2-1,3 (eelmisel nädalal oli R 1-1,2). Prognoosi järgi peaks juba juuli lõpp-augusti algus tooma  üle 500 nakatunu nädalas ning augusti keskpaigaks ületab 14-päevane nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta taas 100 piiri.

Rohelised on ainus erakond Eestis, mille põhieesmärk on jätkusuutliku eluviisi ja majandamise edendamine. Rohelised seisavad selle eest, et Eestist saaks riik, mille edukust ei mõõdeta SKP protsentides, vaid inimeste tervises ja õnnetundes.

Lisainfo:

Aleksander Laane

aleksander.laane@rohelised-ee.vserver.zonevs.eu

+372 5026816

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »