Rohelised mõtted

23
Aug
2018

Züleyxa Izmailova: Tallinna väike ringtee ja kliima

Raepress, 23. august 2018

Eilsel kohtumisel Tallinna linnavalitsuse ja AS Tallinna lennujaama juhtkonna vahel oli jutuks uute liiklussõlmede rajamine, mille puhul ei tohiks unustada sademevete säästlikke ärajuhtimise süsteeme. Kliima on siin märksõnaks.

Valingvihmavete osakaal suureneb

Abilinnapea Züleyxa Izmailova rõhutas, et kuna kliimamuutuse mõjul on tulevikus vihmavete, eriti valingvihmavete osakaal senisest palju suurem, tuleb sademevee kanaliseerimiseks ehitada järjest suurema läbimõõduga drenaažtorusid või rajada säästlikke sademevee ärajuhtimise süsteeme. „Suurte ehitusobjektide puhul peame silmas pidama kliima muutuste mõju, lähtume looduse tujudest ja kohaneme nendega. Teeme ennetavat tööd, et vältida Ülemiste vanakese uputust enne kui Tallinn valmis saab,“ ütles Izmailova.

Linn peab toimima ka saja aasta pärast

Eilsel kohtumisel nõustusid nii linn kui lennujaam, et liikluse sujumiseks on tarvis tempokalt edasi minna Tallinna väikese ringtee projekteerimisega. „Tallinna väikese ringtee rajamise puhul tuleb väga hoolikalt eelnevalt analüüsida sademevee valgumist linna madalamatesse kohtadesse, et vältida hilisemaid valingvihmadest põhjustatud üleujutusi, mis halvavad tavapärast liikuvust ja tekitavad linnakodanikes meelepaha,“ leidis Izmailova. „Kliimamuutuste mõju simulatsioonides, mis põhinevad erinevatel valdkondlikel analüüsidel, on läbivalt välja toodud tulevikus kasvav sademevee hulk ja täna linna planeerides peame arvestama linna toimimisega ka saja aasta pärast.“

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »