Rohelised mõtted

04
Sep
2018

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu väärtustab tervislikku eluviisi

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu väärtustab tervislikku eluviisi.

Laupäeval, 1. septembril algas Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu, mille eesmärk on suurendada inimeste keskkonna- ja liiklemisteadlikkust. Eesti Vabariigi sajandal aastal pühendatakse rohkem tähelepanu ka terviseteadlikkuse suurendamisele ja tervisliku eluviisi edendamisele. Juba seitsmendat aastat tähistatava keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks saab autovaba päev 22. septembril, mille raames korraldatakse Eesti Tervisemess – Liikuma!

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul toimub Tallinnas septembri jooksul üle 60 ettevõtmise. „Keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames toimub erinevaid keskkonnahariduslikke üritusi, suur osa neist seab fookusesse just meie igapäevased liikumisharjumused. Teadvustades, et on olemas keskkonna- ja rahakotisõbralikumaid, tervislikumaid ja osadel puhkudel ka kiiremaid võimalusi liiklemiseks, muutub ehk meie liikluskultuur ka vähem autokeskseks,“ arvab abilinnapea.

Start keskkonnasõbraliku liikumise kuule anti 1. septembril kell 12 Uue Maailma tänavafestivalil. Sel päeval ja ka järgmisel päeval tegutses seal oma programmiga Prügihunt, kes õpetas nii lapsi kui ka täiskasvanuid prügi sorteerima. Festivalil toimus ka taaskasutuslaat.


Photo by Emmerson Willett on Unsplash

Septembris toimuvad keskkonnasõbraliku liikumise kuu üritused kõikides linnaosades, sh kepikõnnitreeningud, spordi-, tervise- ja teabepäevad. 7.-9. septembrini toimub Tallinna Maraton. Teisipäeviti toimuvad ratastooli-curlingu päevakud Invaspordiklubi Parasport ettevõtmisel. Kolmapäeviti korraldab Kristiine linnaosa valitsus välitreeningud Löwenruh’ pargis. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu maskott Snupsi külastab septembri jooksul Kesklinna lasteaedu. 29 kooli juurde paigaldatakse jalgrattahoidlad, et edendada laste ja õpetajate seas jalgrattasõitu kui keskkonnasõbralikku liikumisviisi. Euroopa liikuvusnädala raames toimub 21. septembril kell 17 õppematk Astangul Tallinna Keskkonnaameti looduskaitse juhtivspetsialisti Tõnu Laasi juhtimisel.

Kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis korraldatakse Euroopa liikuvusnädala (European Mobility Week) raames. Tänavu toimub autovaba päev 22. septembril kell 10-17 kesklinnas Vabaduse platsil ja Kaarli puiesteel koos Eesti Tervisemessiga – Liikuma! Tervisemessi missiooniks on suurendada Eesti rahva terviseteadlikkust. Tervisemess on koguperesündmus, mida on oodatud külastama kõik huvilised.

Autovabal päeval suletakse autoliikluseks Kaarli pst Tõnismägi/Toompea ristmik kuni Pärnu maanteeni. Antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Samuti toimub tänaval palju erinevaid võistlusi ja kohal on ka Snupsi. Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast ja jalgrattaretkest (eelregistreerimisega).

Täiendav info veebilehelt: http://www.tallinn.ee/liikumiskuu (eesti keeles), http://www.tallinn.ee/rus/mobilnost (vene keeles)

Lisateave:
Stella Shaumyan
Tallinna Keskkonnaameti projektijuht
tel. 640 4485
e-post: Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee

Olev-Andres Tinn, abilinnapea nõunik, olev-andres.tinn@tallinnlv.ee 

Allikas: Raepress, 1. august 2018

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »