Rohelised mõtted

30
Apr
2020

Rohkem ruumi ratturitele!

Eestimaa Roheliste Tallinna juhatus soovib, et linnavalitsus annaks piirangute leevendamisega varasemast suurema osa tänavaruumist jalgratturitele, keda ilmade soojenedes tänavatel aina enam sõitmas on.

Juba eriolukorra kehtestamisel oli tänavatel näha rohkem jalgratastega liikujaid. 

Autodest tühjad tänavad andsid inimestele hea ettekujutuse, milline potentsiaal meie linnal keskkonnasõbralikuks saamisel päriselt on.

Nüüd oleks vaja märgistada laiematel magistraalidel ühe sõiduraja laiused jalgrattateed, et pärast eriolukorra lõppu ratturite massid Tallinnasse turvalisemalt ära mahuksid ja ei tekiks liiklusohtlikke olukordi jalakäijatega. Sõiduautode liiklus taastub tasapisi ja tänavasüsteemi umbe jooksmist suvel ei pea kartma. Kui väga tarvis võib sügisel olukorda hinnates rattarajad taas sõiduautodele loovutada. 

Tallinna piirkonna juhatuse liige Piret Räni: “Prantsusmaa pealinn Pariis on teatanud, et karantiini ajal on sõiduteedest ümber tehtud 650 km rattateid. Kõik selle nimel, et hoida linnaelanike tervist – jalgratastel liigeldes on lihtsam hoida end teiste inimestega samasse õhuruumi sattumast ning ka linnaõhk püsib autoteede vähendamisel puhtam, seega hingamisteedele parem. Ka Tallinn võiks kesklinnas autode liiklust hõrendada. Mis sai paljudele meeldinud Peatänava projektist, mille tegijad väga põhjalikult linnaruumi analüüsisid? Ehk saaks sellest edasi arendada suurema kergliiklusteedele rõhuva arengusuuna?” 

 Erakonna juht Züleyxa Izmailova: “Juba aastal 1978 teatas Freddie Mercury, et tema tahab sõita jalgrattaga. Sama tahavad teha ka aina rohkemad tallinlased. Esimest korda üle aastakümnete said inimesed Tallinnas omal nahal tunda kui hea ja turvaline võib olla liikumine auto- ja müravabas linnas.  Kas tõesti peab selleks järgmist viiruspandeemiat ootama?”

Reidi tee meeleavaldus, Aurelia Minev foto

Liitu meiega ja aita muuta Tallinn ja kogu Eesti Rohelisemaks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »