Rohelised mõtted

14
Jun
2019

Rohelised: Linnavalitsus on osa Reidist lepingut rikkudes juba laiemaks ehitanud

On selgunud kurvastav tõsiasi, et linnavalitsus on teadlikult ja vettpidava põhjenduseta rikkunud Reidi tee kokkulepet ning teed juba laiemaks ehitanud.

Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane: “Nähtavasti on Reidi teed laiemaks ehitatud palju varem, kui linnavalitsuse tellitud uuring väidetavalt valmis. Töö on sedavõrd nõrk, et tegijadki möönavad vabandades ja vastutust veeretades, et nad pole algandmete õigsust kordagi kontrollinud. Täpselt nende samade algandmete väga nõrk kvaliteet ilmnes juba tunamulluste läbirääkimiste käigus.”

Uuring ei kajasta lahendusi, millega autostumisprobleeme kaasajal lahendatakse – näiteks ühistransport. Osa dokumendist on koguni kopeeritud kümnenditagustest materjalidest. Kas selleks, et mitte kasutada nende linnade kogemust, kus autostumise probleemi on osatud edukalt ohjata?

Tallinnlasi püütakse petta ka ummikutega hirmutamise läbi. 

Väide, et inimeste liikumisvõimaluste mitmekesistamine kasvatab ummikuid, on iseenesest absurd. Uuringust endastki selgub, et rääkida saab vaid ajutistest ootejärjekordadest ja sedagi vaid tipptunnil ja korraga vaid ühe suuna lühikesel lõigul. Samuti pole uuringus tehtud õhusaaste hajumisarvutust. Selle asemel on vaid spekulatiivsed, põhjendusteta eeldustega hinnangud õhuheitmete muutumise protsentide kohta kahe variandi võrdluses.

“Vähegi linna ja transpordi planeerimisega kokkupuutunud inimesed teavad, et väide nagu suure hulga autode kiiremini läbi laskmine vähendaks saastet, on müüt,” ütleb roheliste peasekretär Joonas Laks. “Nüüd on selle müüdi levitamisega miskipärast liitunud ka uuringu autor Dago Antov, kes varem on avalikult ja väga õigesti öelnud, et vaid betoonivalamise ja asfaldipanekuga pole ükski linn oma transpordiprobleeme lahendanud. Perspektiivis oleks laiemad sõidutee ristmikud nii keskkonna- ja seeläbi ka inimvaenulikud ja suund halvemuse poole ning seda üle linna.”

Paber kannatab kõike?

On iseloomulik, et allkirjad ja lubadused ei loe ei Tallinna linnavalitsuse ega keskvalitsuse puhul midagi. Rohelised loodavad siiski, et kaasaegsema ja läbimõeldud projekti kasuks tehtud otsust, mis on sündinud koostöös “Merelinna Kaitseks” kuuluvate arhitektide ja urbanistidega, ei vaadata ümber ja hoolimata enesele laiema tee ehitamise võimaluse jätmisest, lähtutakse kokkulepetest. Vabandused ja autodele mõeldud asfalt ei asenda parimaid teadmisi ega inimestele sobivat elukeskkonda.

Lisainfo:
Aleksander Laane
EER volikogu esimees
aleksander.laane@erakond.ee

Joonas Laks
EER peasekretär
joonas.laks@erakond.ee

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »