Rohelised mõtted

23
Mar
2018

Maret Merisaar Tallinna keskkonnakomisjoni tööst

Aeg lendab kuidagi väga kiiresti ja vahepeal on  olnud kaks keskkonnakomisjoni koosolekut, mille kohta pole veel jõudnud midagi kirjutada.

Järjekorras neljandal koosolekul, 26. veebruaril  oli teemaks prügimajanduse ümberkorraldused ning tutvustati 3 päeva uues ametis tegutsenud ning väga perspektiivikaks peetavat Kristjan Marki. Soovime talle edu ja tuult tiibadesse.

Kuulsime, et Tallinn on jagatud 13 erinevaks teeninduspiirkonnaks, Krisitiines näiteks algab uutel põhimõttetel korraldatud jäätmevedu 1. maist.

Tallinlased on märganud, et peale eelmist põhjalikku ümberkorraldust, kus jäätmete transportijad ja jäätmete ladustajad/käitlejad hakkasid erinevates hangetes osalema, läks algul kõik ülesmäge, aga viimasel ajal  tekkisid jälle probleemid. Prügikastid ajavad mõnikord üle ja inimesed nurisevad, et keegi nende muresid ei kuula. Ehk läheb nüüd jälle paremaks.

Iivi Eenmaa, kes elab Kaarli kiriku lähedal, tõstatas küsimuse vanalinna prügikastide olukorrast ja saime teada, et selles piirkonnas saavad liikuda ainult väiksemad ja kergemad prügiautod, mida oli ainult ühel firmal pakkuda. Konkurentsi ei olnud ja probleemid ei lasknud end kaua oodata.

Elu näitab, kuidas uus prügiveokorraldus end õigustab.

12. märtsil rääkisime Iivi Eenmaa ettepanekul Kaarli Puiestee olukorrast ja tulevikust.  Keskkonnaameti töötajad tegid huvitava ülevaate puiestee ajaloost, läbi viidud uuringutest  ja näitasid vanu fotosid erinevatest aegadest. Koostamisel on puiestee hoolduskava ja ühel hetkel vahetatakse kõik puud korraga välja, ilmselt tuleb ka pinnast juurde tuua.

Iivi Enmaa arvas, et komisjoni liikmete suhtumine on liiga leige, võiks arutada kasvõi laste liivakastide ja mänguväljakute rajamist , et inimesed puiesteele tagasi tuua. Või teha seal skulptuuride väljapanekuid vms.  Champs Elysee bulvaril vahetakse ettekasvatatud puid iga 8 aasta tagant, meil aga ainult tasapisi raiutakse ja kärbitakse kõige haigemaid. Üldiselt läks õhkkond väga piinlikuks, sest keegi ei saanud aru, miks pr Eenmaa siis ikkagi nii väga ärritus ja koheselt lubas end komisjoni aseesimehe kohalt taandada. Päeva pealt ei ole plaanis puid välja vahetada, aga mingil hetkel see aeg muidugi kätte jõuab.

Järgmine koosolek on kohe ukse ees, 26. märtsil ja siis räägitakse linnahaljastuse teemadel laiemalt. Erakonna liikmetelt on selles vallas juba palju sisendit tulnud.

 

Maret Merisaar, Tallinna keskkonnakomisjoni liige

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »