Rohelised mõtted

08
Feb
2020

Izmailova: Reformierakond ajab jälle kärbseid pähe

Eestimaa Roheliste liidri Züleyxa Izmailova hinnangul on Reformierakonna tegevus lasteaia kohatasude kaotamise osas paljuski mitte ainult vastuoluline, vaid ka populistlik.

“Võimul olemisega harjunud parteide tegevus on kohati täiesti ajuvaba. Näiteks lubasid viimastel riigikogu valimistel Kaja Kallas ja Reformierakond lasteaia kohatasude kaotamist. Kahjuks või õnneks jäi reform valitsusest välja, kuid nõuab Tallinnas opositsioonis olles oma riigikogu valimiskampaanias välja käidud lubaduse – lasteaia kohatasu kaotamise täitmist,” ütles Izmailova BNS-ile.

“Jääb arusaamatuks, miks ei täida Reformierakond valijatele antud lubadust neis omavalitsustes, kus võimul ollakse. Näiteks Tartus, kus nad värskes koalitsioonis sotsidega võidukalt teavitavad, et kohatasu ei tõsteta. Mis pole muidugi kaugeltki sama, mis algselt lubatud kohatasu kaotamine,” märkis Izmailova. “Sisuliselt on tegu populistliku, lennukilt raha loopimise lubadusega. Sest kõik ei vaja kohatasust vabastust. Lisaks võivad taolisel meetmel olla ka väga halvad regionaalpoliitilised tagajärjed. Eriti just väiksemate ja suuremate omavalitsuste konkurentsis, andes veelgi suuremat hoogu linnastumisele.”

“Siiski, mis probleem on Reformierakonnal Tartus lasteaia kohatasu kaotada? Või tegeletaksegi täiesti teadlikult populismiga valijate eksitamiseks ja reaalselt pole sel erakonnal mingit kavatsust lubadust täita?” küsis Izmailova retooriliselt. “Sel juhul on ikkagi kurb ja isegi kuritegelik, et üks erakond teeb sisulise poliitika kujundamise asemel hoopis teatrit. Teatrit, mille me kõik maksudega kinni maksame. Eriti veel ajal, kui mitte ükski riigikogus olev partei ei tegele otsustavalt meie laste tulevikku rööviva kliimakriisi küsimusega.”

Arvamus ilmus ka Pealinna portaalis: http://www.pealinn.ee/tagid/koik/izmailova-reformierakond-vusserdab-lasteaia-kohatasude-kaotamisega-n250169

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »