Rohelised mõtted

24
Dec
2017

Rahulikke jõule ja lennukat uut aastat!

????Haruldane loodus koputab aknele,????
Ei veel kao lootus, õiguses elule.
See, kes puude ladvus hõljub omapead,
Soovin talle jäämist ja veel kõike head.

Kallid sõbrad! Soovime teile ilusat pühadeaega!

Praegu on õige aeg olla koos oma lähedastega, teha peagi lõppevast aastast kokkuvõtteid ja seada sihte uueks. Aga ärgem unustagem ka neid, kelle jaoks käesolevad jõulud on melanhoolsemates toonides- abivajajaid on palju nii inimeste kui ka loomade seas. Iga väiksemgi annetus võib olla suur samm kellegi parema tuleviku nimel.

Rohelistel on olnud ilus ja tegus aasta- märtsis valiti uueks liidriks Züleyxa Izmailova, KOV valimistel Tallinnas tegime me igati korraliku tulemuse ning kirsina tordil sai meie esinaisest Tallinna abilinnapea. Oleme elevil ka peagi algava uue aasta suhtes, sest sihid on meil selged ning töö oma eesmärkide saavutamise nimel käib iga päev.

Kauneid pühi!

Eestimaa Rohelised

 

22. – 24.12. talvine päevapesa ehk jõulud. Jõulud on aastavahetuspüha, mil lõpeb vana ja algab uus päikese aasta ning kodus on käimas esivanemate hinged. Jõulud on uue aasta seeme, mida tuleb erilise hoolega hoida. Kui sel ajal valitseb kodus puhtus, kyllus ning rõõmus meel, pakub seda ka uus aasta. Jõuludel järgitavad põlised tavad toovad tervist, jõudu ning head olemist kogu eelolevaks aastaks. Jõuluõled, kuusk ning kõikvõimalikud krässid ja kroonid aitavad luua mõnusat olemist ning hääd väge.
Päevad on ühepikkused, päike puhkab, aeg on püha.

Ollakse perega kodus, puhatakse, süüakse-juuakse, mängitakse, mõistatatakse, jutustatakse ning lauldakse. Kellel on igapäevaselt tubane töö, võiks pühade ajal aga pigem rohkem õues liikuda.
Laual on kogu aeg leib, liha ja õlu. Nõud on avatud, et hinged saaksid toidule-joogile ligi. Pühadetoitu jm ande viiakse ka pühapaika.
Päevapesa ajal külas ei käida, kuid võib käia jõuluhane, -kurge, -hunti, -karu ja -hobust tegemas.
Pimedal ajal põleb toas kogu aeg tuli. Lääne pool on tavaks aknad kinni katta, et valgus välja ei paistaks.
Magatakse põrandal ning voodid jäetakse hingedele. Allikas: https://www.maavald.ee/uudised/uudised/…/5014-joulud-tulevad

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »